Новини

2017-03-13

11 з’їзд партії «Об’єднання «Самопоміч»: звіт і програма дій

28 партійців Вінницької області були запрошені у якості делегатів на 11-й з’їзд політичної партії «Об’єднання «Самопоміч», який відбувся в Києві 11-12 березня. Перший день з’їзду пройшов в унікальному форматі  питань і відповідей лідерів партії та гостей, які не мають стосунку до партії, але добре знаються на політичній ситуації в країні.

Першим модератором такого формату був народний депутат Олег Березюк, який задавав питання Андрію Кулікову — відомому журналісту, який тривалий час вів програму «Свобода Слова». Неупереджені погляди та політична незаангажованість дозволили з довірою поставитися до його слів про те, що «Об’єднання «Самопоміч» — унікальна партія. Бо, по-перше, це єдина нині всеукраїнська партія, яка виросла з окремого регіону, але немає жодних ознак сепаратизму. По-друге, має унікальну систему лідерства, яке не нав’язує свою позицію, а дає можливість членам партії сміливо і послідовно відстоювати партійну ідеологію. По-третє, ця партія має депутатів і депутаток, які чесно і добросовісно виконують свою роботу. По-четверте, Андрій Куликов відзначив горизонтальну структуру партії, де громадські ініціативи розвиваються не директивами зверху, а мають горизонтальний характер. І головна характеристика партії – це її державницька політика, яка чітко простежуються в законотворчій роботі депутатів парламентської фракції.

У перший день спікерами з’їзду також були Оксана Сироїд, Олег Березюк, Олег Лаврик і Андрій Садовий, який спілкувався з делегатами відразу після «чаювання» з Президентом України. Андрій Іванович розповів про тему розмови з Петром Порошенком та Арсеном Аваковим напередодні партійної зустрічі, підкресливши те, що у нього є власна думка на ситуацію щодо блокади та повзучої колонізації України.

Другий день з’їзду розпочався з промови віце-спікера українського парламенту Оксани Сироїд, яка спинилася на геополітичних загрозах української державності. І зазначила, що лише завдяки людям, а не політикам, російський сценарій колонізації України (під назвою «Новороссия») був зупинений в 2014 році, завдяки людям встояла та оперилася наша армія і завдяки людям пригальмована економічна колонізація нинішнього часу.

Неперевершений спікер і голова парламентської фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк торкнувся теми національної ідеї, яку шукають останніх 25 років, обговорюють на рівні круглих столів і національних форумів. А вона, насправді, лежить на поверхні і шукати її абсолютно не треба. Вона висловлена ще  півтора століття назад, дуже проста і дуже ємка, доступна до розуміння і не має прихованого змісту:

Садок вишневий коло хати,

Хрущі над вишнями гудуть.

Плугатарі з плугами йдуть,

Співають, ідучи, дівчата,

А матері вечерять ждуть.

Якісне і вільне життя, яке висловлене Великим Кобзарем, це і є національна ідея, яку сповідують всі українці, яку ми хочемо для себе, своїх дітей та внуків, зазначив Олег Березюк.

Олег Романович зосередив увагу на нинішніх загрозах державності, без якої національна ідея перетворюється на недосяжну мету. Це реколонізація – знищення села, вільного фермера. Саме тому зараз «Об’єднання «Самопоміч» виступає проти ринку землі, бо ситуація така, що відкрити ринок – це віддати землю олігархічному бізнесу, який про «садок вишневий коло хати» не думає. В нього одна мета – надприбутки з природних і людських ресурсів. Саме тому фракція домагається великих державних дотацій селянам, фермерам, а не агрохолдингам. Вкладати в людей, в дрібних та середніх сільгоспвиробників, і зберегти таким чином село – єдино можливий шлях збереження української ідентичності.

Формат з’їзду передбачав також обмін успішним досвідом між місцевими осередками. Вінницькому осередку також є чим пишатися, бо на сцену для слова був запрошений  Артур Цицюрський – мер Барської об’єднаної громади, який отримав переконливу перемогу на грудневих виборах і таким чином довів, що барчани не помилилися і повторно делегували представникам «Об’єднання «Самопоміч» управління містом та громадою.

Народний депутат Єгор Соболєв спинився на абсолютній неприйнятності суспільством клептократичної влади, яку змусили оприлюднити свої статки. Декларації високопосадовців приголомшили людей – захмарна мільярдна готівка, тисячі гектарів землі, гектари елітної нерухомості, салони ексклюзивних авто, антикваріат на мільйони та навіть одяг за ціною кількох квартир. Декларації відповіли на суспільний запит: «скільки». Тепер люди хочуть почути відповідь на питання «звідки?». І чи буде відповідь, залежить від спеціально створених антикорупційних органів та активної громадської позиції людей, зазначив Єгор Соболєв.

Всі делегати з’їзду чекали доповідь лідера партії Андрія Садового, і не розчарувалися в своїх очікуваннях, бо емоційність та чесність його виступу була вражаючою.

Ось кілька тез з його промови:

З березня 2014 року я взяв участь в найбільшій кількості похоронів у своєму житті. Я проводив в останню путь молодих хлопців і дорослих мужчин, я дивився на молодих вдів та осиротілих дітей, мам і батьків, які ховають дітей, бабусь та дідусів, яким не вистачало сліз, бо біль від того, що вони хоронять своїх внуків, був таким сильним, що каменем стискав душу.

Я батько 5-ти синів, старшому – 15-ть років. У такі хвилини я часто думаю про те, яка доля чекає їх. Я дуже часто думаю, які ж слова казати тим людям, які не дочекались рідних з війни. За що, за кого, за які вищі ідеали вони їхні діти віддали своє життя?

Ми всі цілком свідомі того, що нашу країну в останні роки перед війною вели на забій, як жертовне ягня. При цьому ми не можемо мати претензій ні до кого, крім самих себе, що у 2014 році опинились фактично беззбройними перед ворогом.

Адже ніхто крім українців не винен в тому, що на чолі держави стояли люди, які її грабували і готували для здачі в неволю. Але це минуле – і з ним нехай розбираються історики та прокурори.

Реальність є дуже чітка і очевидна – країна перебуває в стані війни. І це війна не за Крим чи Донбас. Це війна за незалежність, за право існування. Лише ті країни, які протягом різних періодів історії витримували це жорстоке випробування, отримували право на існування, завойовували повагу в світі та місце серед вільних народів.

Нас часто питають, чим «Самопоміч» відрізняється від інших. Для мене очевидною є зокрема ця риса – ми намагаємось називати речі своїми іменами, ми закликаємо українців дивитись правді у вічі, навіть якщо вона неприємна і хочеться відвернути погляд.І правда така, що АТО – давно не АТО. Це – війна, і її потрібно визнавати офіційно, з усіма міжнародно-правовими наслідками.

Правда така, що Україна має зробити все можливе, аби організувати евакуацію з окупованих територій всіх, хто не бажає жити під окупацією, та організувати евакуйованим достойні умови життя. І тоді в нас не буде докорів сумління від того, що блокадою ми створюємо незручності нашим людям по ту сторону лінії фронту.

Правда така, що торгувати з ворогом – це зрада національних інтересів. І жодні економічні розрахунки не вартують і «виїденого яйця», бо коли солдата на лінії фронту змушувати охороняти безпеку торгових потоків з тими, хто вчора «градом» розшматував його бойового побратима, то нічого гіршого для морального духу такого солдата уявити собі не можливо.

Країна бореться за своє право на свободу. Життя в такій країні сповнене труднощів, болю, поту і крові, щоденного випробування сили духу. Лінь і слабкість в таких обставинах означають поразку. Повна самовіддача і готовність стати плечем-до-плеча з побратимом приведуть до перемоги.

Повний текст промови лідера партії А. Садового

http://samopomich.ua/tekst-vystupu-lidera-ob-yednannya-samopomich-andriya-sadovogo-na-xi-z-yizdi-politychnoyi-partiyi/

З’їзд також прийняв резолюцію з вимогою до Верховної Ради України, Президента та Кабінету Міністрів України: прийняти закон про тимчасово окуповану територію України, відмовитися від тоталітарної практики руйнування місцевого самоврядування, повернути і розвивати фінансову спроможність українських громад,  запобігти подальшому відтворенню політичної корупції, гарантувати відповідальність за політичну корупцію та незаконне збагачення. (поівний текст резолюції

(повний текст резолюції 11 З’їзду

http://samopomich.ua/yedynyj-shlyah-dlya-zberezhennya-ukrayinskoyi-derzhavnosti-tse-opir-kolonizatsiyi-rezolyutsiya-z-yizdu-ob-yednannya-samopomich/

11 зЇзд9 11 зЇзд8 11 зЇзд7 11 зЇзд6 11 зЇзд5 11 зЇзд4 11 зЇзд3 11 зЇзд2 11 зЇзд1