Новини

2018-12-05

5 грудня світ відзначає День волонтера

Міжнародний день волонтерів був проголошений рішенням 40-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 17 грудня 1985 року на знак визнання важливої ролі добровольчих та інших організацій у соціальному й економічному розвитку суспільства.

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – Революція Гідності, війна на сході нашої країни, тисячі поранених, мільйони біженців, відсутність налагодженої інфраструктури в армії – все це лягло на плечі українських волонтерів. Саме волонтери першими добровольцями йшли на фронт, волонтери збирали по світу гроші й везли на передову. Відтоді волонтерство стало частиною свідомості українців.

Саме завдяки українським волонтерам – їхній небайдужості, порядності, активній громадській позиції та фанатичній відданості справі, Україна вистояла й зберегла незалежність.

Голова Вінницької обласної партійної організації Ігор Хміль у співпраці з друзями, добровольцями та учасниками АТО теж долучився до волонтерства. З початку війни на сході України вантажі доставлялися на східні рубежі, забезпечуючи військових та добровольців усім необхідним.

«Слова «Хто, крім мене?» засвідчують щирість та відповідальність кожної людини, яка стала на шлях волонтерства. Ці люди – найцінніший скарб, який має держава. І я пишаюся тим, що серед моїх друзів і знайомих таких людей не десяток, а сотні, — зазначив Ігор Хміль. Серед наших однопартійців – патріотів і волонтерів дуже багато. До прикладу, сім’я Хитричів Оратівського району, які пройшли Майдан і були у лавах перших добровольців, які спинили російську агресію на сході країни. Дружба і підтримка таких людей для мене має особливу цінність».

Нагадаємо, що Ігор Хміль був ініціатором волонтерської поїздки на схід цілої фракції «Самопомочі» Вінницької обласної ради в лютому 2017 року. Тоді волонтерська допомога була надана як військовим частинам і гості палям, так і цивільному населенню, яке проживає у зоні протистояння.