Новини

2018-12-14

Альона Бабак у Вінниці: «Високі тарифи – це інструмент для погашення величезних міжнародних боргових зобов’язань»

14 грудня у Вінниці з робочим візитом перебувала Альона Бабак — народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч», заступник голови парламентського комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

На зустрічі з вінничанами Альона Бабак торкнулася найважливіших тем, які стосуються кожного українця – тарифів на житлово-комунальні послуги та уміння управління своїм майном. Зокрема, вона відзначила, що Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОССБ), яких нині в Україні нараховуються близько 30 тис. — це фактично процес формування громадянського суспільства. Бо формується усвідомлення власника, господаря, який відповідає за своє майно. Таких українців, які об’єднані спільними житлово-комунальними інтересами вже мільйони. Вони, ці мільйони, є рушійною силою, до якої прислухаються урядові інституції під час формування політики держави. Як приклад, Альона Валеріївна назвала монетизацію субсидій, бо якби самі люди не ініціювали програму, то розмова про неї тривала би ще роками.

Альона Бабак дуже фахово розповіла про політичні маніпуляції ряду політиків, які обіцяють з біг-бордів знизити тарифи на газ в два, а то й у чотири рази. Смішки смішками, але за нинішніх умов механізми зниження тарифів, які реально завищені немає. І ось чому.

Тарифна політика держави є похідною від загальної соціально-економічної ситуації в країні. Якщо держава має величезні боргові зобов’язання перед міжнародними кредиторами, то природно їх треба віддавати. Як попередні, так і нинішній уряд нічого іншого не вигадали як знаходити ці гроші у кишенях звичайних українців. І єдиний інструмент погашення боргів, який вигадали протягом останніх років – це підвищення ціни на газ, формування надприбутків держпідприємства «Нафтогаз Україна», викачування цих надприбутків назад у бюджет для того, щоб віддати борги і здійснювати недолугу соціальну політику. Тобто, високі тарифи, які дійсно завищені – це результат безпорадної політики попередніх українських урядів.

На жаль, і нинішній уряд проводжує цю лінію замість того, щоб впроваджувати енергоефективність і тим самим зменшувати потреби газу, бо країна виробляє лише 65% газу від нинішніх потреб. Якби енергоефективність була реальною, а не декларативною політикою, то мова йшла би про зниження залежності від імпорту. І саме «Об”єднання «Самопоміч» пропонує такий напрямок як пріоритетний у своїй тарифній політиці.