Новини

2017-08-23

Антирейдерський штаб провів своє перше засідання

Відбулося  перше засідання обласного оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель та збіжжя, завдання якого забезпечити захист аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі або збіжжя. Його очолив перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко. У зібранні взяв участь заступник голови обласної Ради Ігор Хміль (фракція «Об’єднання «Самопоміч»), керівники профільних департаментів, управлінь та силових структур, члени аграрних об’єднань.

Слід зазначити, що в 2017-2018 роках на Вінниччині підлягають переукладанню 30% договорів-оренди земельних паїв. А тому представники державних  і правоохоронних органів мають докласти максимум зусиль, щоб унеможливити виникненню проблемних ситуацій.

Під час засідання обговорювалися питання попередження рейдерського захоплення землі, зокрема, йшлося про встановлення контролю за діями реєстраторів.

– Будемо перевіряти діяльність реєстраторів реєстраційних служб, тих, що створені при районних державних адміністраціях, так і тих служб, які уповноважені державою – це нотаріуси, БТІ, реєстратори, які діють при сільських та селищних радах, – запевнив Андрій Гижко. – Останні випадки зафіксовано в Тростянецькому, Жмеринському, Чечельницькому районах, де використовували можливості законодавства, так званий принцип екстериторіальності, коли власник земельного паю може бути зі Жмеринки, а його договір оренди реєструють у Чечельнику. У Вінницькій області не так багато конфліктних ситуацій, порівняно з іншими регіонами, але ми повинні упереджувати такі дії.

– Дуже важливо, що такий штаб створено, адже голова агрофірми не може протистояти добре підготовленим рейдерам, які дуже все грамотно роблять, організовуючи цілі кримінальні схеми. Про це свідчать конкретні факти та події, які відбуваються в селах нашої області. Головне, що у таких ситуаціях не мають постраждати люди, – зазначив під час засідання заступник голови обласної Ради Ігор Хміль.

Про конкретні факти рейдерських захоплень можна повідомляти на “гарячу” лінію Вінницької ОДА за телефоном 61-45-03  чи email: stopreаder@vin.gov.ua

Про рейдерські захоплення на Вінниччині читайте в наших попередніх публікаціях:

http://vinnytsia.samopomich.ua/zemelni-rejdery-na-vinnychchyni-hto-vony-i-yaki-shemy-vykorystovuyut/

2 4 1