Новини

2019-04-15

Без сильного парламенту демократії не буває

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд зустрілась з представниками американського конгресу. «На цій зустрічі йшлося про те, що парламент має  переосмислити свою місію  повноцінного  самостійного гравця в українській політиці і як інституції, головне завдання якої – стримувати виконавчу владу, в тому числі Президента», – каже Сироїд. З нею абсолютно солідарний і голова делегації  конгресмен Девід Прайс.

«Він теж наголосив на важливості представницького органу для розвитку демократії. Без сильного парламенту – демократії не буває. Тільки представницький орган може стримувати виконавчу владу – чи то Президента, чи то уряд. Немає інших інструментів демократії, крім парламенту, який може стримати Президента. Час і нам це зрозуміти», – наголошує віце-спікер.

«Важливо, щоб українська політика не залежала від персоналій, а залежала від інституцій. Стримати Президента –  означає визначити чіткі правила гри для влади. А для України час обмежити свавілля Президента, незалежно від прізвища, і прописати правила гри, які «Самопоміч» запропонувала у Законі «Про Президента».