Новини

2016-12-09

Благодійні внески на користь лікарень: контроль над поступленнями та використанням

Депутат Вінницької обласної Ради, член фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ігор Хміль ініціює повну заборону приймання готівки «з рук в руки», які сплачують пацієнти, приходячи до лікарні. Натомість пропонується встановлення терміналів безготівковою сплати таких внесків, без яких, як кажуть лікарі, закладам охорони здоров’я  за умов хронічного недофінансування не вижити.

«З року в рік спостерігається картина, коли хвору людину, перш ніж здати аналізи, пройти будь-яке обстеження, направляють в котрийсь із кабінетів. Там вона платить гроші, видають такій людині нібито чек, але облік цих коштів, і повернення на користь лікарень виглядає абсолютно неконтрольовано, — зазначає Ігор Хміль.

Як показала практика, передача грошей через персонал чи менеджера благодійної організації (часто-густо медперсонал і є «волонтерами» фонду) не убезпечує від зловживань та порушень, що призводить до справедливих нарікань пацієнтів, які не змозі проконтролювати всі перераховані на користь медичного закладу кошти. А інформативні дошки, які є в лікувальних закладах, не рятують ситуацію: дошки є, а звірити подану на них інформацію ніде.

09-12-2016-vnesky

«Це рішення направлено на те, щоб заборонити отримання готівки в руки медичних працівників. В лікарні має стояти термінал, через який пацієнти платитимуть за послуги і отримуватимуть чек про сплату. Його вони і мають пред’явити в якості підтвердження оплати, а не бетлики, отримані від медичних працівників, – прокоментував  Vlasno. info голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення, член фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ярослав Хребтій.

Наразі в обласній комунальній власності перебуває 71 медичний заклад. І якщо депутатський корпус підтримає цей проект рішення, то в зазначених медичних закладах стане більше прозорості щодо коштів, які викладають люди зі своїх кишень на лікування, прогнозує Ігор Хміль. Він також висловив сподівання, що депутати від «Об’єднання «Самопоміч» ініціюватимуть подібні рішення на рівні районних рад там, де лікарні вже стали власністю районних громад. Зрештою, в деяких районах підготовча робота в цьому напрямку вже почалася.