Новини

2017-11-21

Брати Соляники розвивають на Вінниччині мистецтво таїландського боксу

Можливість повноцінного заняття спортом для молоді та дорослих є далеко не у всіх містах, а говорити про районні центри, здебільшого, і не доводиться. Проте, жителям Шаргородського району пощастило трішки більше, адже при школах відкрили спортивні секції для освоєння мистецтва класичного та тайського боксу. Відкриття шкіл у цих районах стало можливим і завдяки фінансуванню братів Соляників, які почали відроджувати спорт у Шаргороді власним коштом.

– Ще змалечку я почав займатись спортом, а коли почув, що в нас у школі набирають охочих займатися дзюдо та самбо, попросив батьків записати й мене. У моїй родині троє братів і всі ми займаємося спортом – розповідає депутат Вінницької обласної ради фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вадим Соляник. – За всі ці роки ми спостерігали, як спорт занепадає. Пригадую, нам було дуже важко, фінансування для поїздок на змагання не було, доводилось збирати кошти по копійці, аби відвідати чемпіонат України. Ми спостерігали, як колосальному спортивному потенціалу просто не створюють належних умов для розвитку.

Насьогодні Вадим та Артем Соляники продовжують активно займатись спортом. Вадим Соляник є президентом федерації боротьби самбо у Вінницькій області, а Артем Соляник – президентом Вінницької федерації з таїландського боксу.

– Усе почалося з малого – ми допомогли покращити матеріально-технічну базу в залі, де займались дітки таїландським боксом. Далі – разом з братом створили федерацію й почали сприяти їм у змаганнях на різних рівнях. – розповідає Вадим Соляник.

Наразі створено кілька спортивних напрямків у Шаргороді, якими займаються брати Соляники. У міській ДЮСШ відкрили секцію боксу, активно розвивається створена команда з футболу та міні-футболу, продовжує розвиватись тайський бокс. Протягом останніх років у Шаргороді провели кілька змагань всеукраїнського значення – це щорічні турніри з боксу та Всеукраїнський турнір з таїландського боксу.

DSC05785 DSC05769 DSC05470 DSC05426 DSC05350 DSC05325 DSC05309