Новини

2019-02-03

«Чудо» від митників: дрова перетворюють на ліс-кругляк

Офіційно у 2017 році Україна експортувала 2 мільйони тонн дров.  Натомість, за статистикою митниць іноземних держав, до них з України в’їхало всього 443 кілограми дров і понад 610 тисяч тонн кругляка.

Кандидат у Президенти Андрій Садовий наголошує, що більшість таких оборудок проводять державні підприємства – лісгоспи, які й експортують «дрова» з України.

«Насправді всі розуміють, що ніякі дрова ніхто за кордон не вивозить. У Польщу, Румунію, Туреччину йде ліс-кругляк. Сировина, з якої там виробляють меблі. А потім велика кількість тих меблів повертається в Україну. Більш того, багато з цих меблів виробляють українські працівники, які їдуть туди на роботу, бо в Україні виробництва немає», – каже Садовий у своєму  відеоблозі  на Youtube.

Відтак, політик називає мораторій на вивіз лісу-кругляка «фількиною грамотою».  Зі свого боку, Садовий пропонує боротися із вивезенням лісу-кругляка за допомогою дієвих антикорупційних органів, повної цифровізації митниці та обліку лісових насаджень, а також пропонує державні програми: для збільшення лісових насаджень і підтримки вітчизняного виробництва, зокрема у галузі обробки деревини.

«Має бути політична воля підтримати українського виробника. Тільки у деревообробці ми можемо створити тут, в Україні, до 50 тисяч робочих місць. Так люди можуть мати роботу і не виїжджати за кордон. Все маємо – сировину, мудрих людей, бажання. Тільки маємо «жуліків», які видавлює з людей останні соки. Вони мають піти», – переконаний Андрій Садовий.

Деталі у відеоблозі