Новини

2017-09-14

Чи можливо стягнути аліменти з батька-боржника? Юридичний порадник

У 2014 році  подружжя Короленків розлучилося.  Після розлучення батько маленького Артема  жодного разу не виплачував аліменти. Жінка з 4 – річним сином залишилась жити зі своєю мамою. Матеріальне становище сім’ї скрутне. 27- річна мама хлопчика не працює у зв’язку із відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку. Від батька Артемчика годі й чекати на будь-яку допомогу. Тож, Олена, мати хлопчика, звернулася за  безкоштовною правовою консультацією до громадської організації «Об’єднання «Самопоміч». Просила допомогти їй стягнути аліменти з батька Артема, оскільки виконавча служба не поспішає шукати боржника.

За результатами аналізу ситуації, що склалась, та норм чинного законодавства, ми запропонували жінці звернутися до поліції із заявою про порушення кримінальної справи відповідно до статті 164 КК України та розшук боржника.

Доки вирішуватиметься справа з аліментами, мамі Артема порадили звернутися до управління соціального захисту населення для оформлення тимчасової державної допомоги відповідно до Порядку призначення  та виплати тимчасової  допомоги згідно з прожитковим мінімумом. На сьогодні він становить на дитину до 6 років – 1426 грн, після 6 – 1777 грн.

У разі поновлення виплати  аліментів один з батьків зобов’язаний в триденний строк письмово повідомити про це органу соціального захисту населення для припинення виплати раніше призначеної  тимчасової  допомоги.  

Стаття 164 Кримінального кодексу України «Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей»

П.1. Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, – карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Адреса: м. Вінниця, вул. Архітектора Артинова,16

Телефон для довідок: 063-470-00-44

Дні прийому: понеділок 10:00 -13:00, вівторок 10:00 -13:00

2 

Юлія Кононенко – юрист безкоштовної юридичної приймальні «Самопомочі»