Новини

2018-11-01

«Чим я вам можу бути корисним?»

Із таким питанням звертався народний депутат від «Самопомочі» Роман Семенуха як до працівників, так і до керівників у Вінниці

Із робочим візитом у Вінниці перебував народний депутат України, член парламентської фракції «Об`єднання «Самопоміч» Роман Семенуха.

Разом із головою Вінницької обласної організації «Об’єднання «Самопоміч» Ігорем Хмілем Роман Семенуха відвідав низку установ та підприємств Вінниці.

Проблемні питання у пенсійному забезпеченні обговорили з працівниками Головного управління Пенсійного Фонду України у Вінницькій області. Зокрема програму другого рівня накопичення пенсійного страхування та забезпечення безперебійної доставки пенсій у віддалені села.

Згодом побували на КП «Вінницька Транспортна компанія».   Депутати мали можливість подивитись,  як вінничани у звичайному ремонтному депо виготовляють модернізовані трамваї «ВінВеї» з низькопідлоговою секцією для людей із обмеженими можливостями та візків.

У розмові працівники Вінницької Транспортної компанії підняли питання виробництва матеріалів та запчастин для рухомого складу державними українськими підприємствами. Бо на сьогодні у Вінниці ці роботи виконуються лише на базі депо Транспортної компанії. На таке нардеп відповів: «Замовниками  цих послуг перед державою мають виступати безпосередньо муніципалітети».

Загалом Роман Семенуха висловив захоплення розвитком підприємства: «Я вражений Вінницькою Транспортною компанією, рівнем модернізації муніципального транспорту. Адже  маю змогу порівняти з іншими містами Можна говорити, що Вінниця вже є прикладом комфортного проживання за якістю, зручністю та розвитком муніципального транспорту. Сподіваюсь, вінничани та жителі інших міст достойно оцінять переваги користування електронного квитка».

Роман Семенуха говорить, що впровадження електронного квитка в Україні дасть ще один великий поштовх до розвитку.  Бо можна буде економити до 30% коштів, аналізувати пасажирські потоки, скасовувати і створювати нові зупинки, змінювати інтервали руху, підлаштовувати транспорт під людину.

«І це дуже важливо,  — зауважив нардеп. — Зараз в Україні є внутрішній попит на модернізацію та виготовлення транспорту. Отже, є величезний внутрішній ринок. Аби на рівні уряду та парламенту запровадили б відповідну програму, то ми могли б виробляти таку техніку самі, а  держава із муніципалітетами була б замовником».

Роман Семенуха акцентував, у такий спосіб здешевіла б закупівля транспортної техніки. І що важливо – відбувся б запуск власного продукту і створення робочих місць для українців. Разом з тим знизилася б імпортозалежність.

Впровадження е-квитка у Вінниці заплановано на перший квартал 2019 року. Тож нардеп висловив сподівання, що вінничани оцінять якість і зручність такого кроку в розвитку інфраструктури. Нагадаємо, що Роман Семенуха є співавтором Закону про електронний квиток.

Також депутати відвідали Державне підприємство «Електричні системи», яке займається виготовленням електропроводів, кабелів, кабельних мереж для автомобілів Mercedes. Виробництво орієнтоване на експорт.

З персоналом обговорили проблему міграції населення у зв’язку з пошуком кращого заробітку. Адже директор підприємства озвучив проблему нестачі кадрів. Наголосив, що є вільні вакансії і підприємство готове платити гідні зарплати. Однак фахівці з виробничих спеціальностей, здебільшого, виїжджають за кордон.

«Така тенденція щороку набуває загрозливих масштабів. Україна входить у десятку країн-донорів мігрантів у світі. В Україні скоротилася кількість економічно активного населення. Та крім економічних втрат і відтоку кваліфікованих кадрів, існує велика загроза нашій нації, — коментує Ігор Хміль. — Трудова міграція українців – складна проблема, зумовлена об’єктивними і суб’єктивними чинниками. Але сподіваємося на повернення наших людей додому. Заробітчани – це барометр економіки. І це питання, перш за все, економічних реформ».

Про шляхи  відновлення економіки України через відродження української промисловості говорив Роман Семенуха: «Ми не можемо не враховувати відродження нашої промисловості. Це просто обов’язок  — модернізувати Україну, зокрема муніципальний транспорт. Ситуація у багатьох містах з транспортом сумна. Необхідно оновлювати муніципальний транспорт. А за рахунок внутрішнього попиту країна могла б відновити виробничі потужності. Та це вже завдання Кабміну. На сьогодні в них нема детального розуміння цього питання. Немає стратегії розвитку промисловості. Та ми маємо змогу відновити й модернувати Україну. Це головне».

Вражений Вінницею, Роман Семенуха сказав: «Вінниця — самобутнє стародавнє місто із своєю архітектурою в центрі. І я обов’язково відвідаю його ще».

IMG_20181031_133406 45132556_740408292961201_7659742691135062016_n 45155432_740444662957564_859628848071835648_nIMG_20181031_11241045049741_740408439627853_3202641844294909952_n