Новини

2016-12-08

Депутат Вінницької обласної ради взяв участь в парламентських слуханнях, присвячених зовнішній політиці

Член фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вінницької обласної ради Євген Власюк взяв участь в парламентських слуханнях «Актуальні питання зовнішньої політики». Модератором слухань була народний депутат України Оксана Сироїд.

Питання, які були винесені на розгляд, стосувалися міжнародних санкцій, пов’язаних з порушенням суверенітету та територіальної цілісності України, захисту національних інтересів України в рамках міжнародних організацій та Генеральної Асамблеї ООН,  захисту прав українських громадян за кордоном у контексті російської агресії, міжнародно-правових механізмів, які реалізуються зовнішньополітичним відомством України для притягнення РФ до міжнародно-правової відповідальності.

Також йшлося про стан та виконання плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, розробку національної експортної стратегії та дорожньої Карти стратегічного розвитку торгівлі України, вдосконалення представництва економічних інтересів України за кордоном, роботи офісу з просування експорту при Мінекономрозвитку, створення Ради з міжнародної торгівлі при Кабміні тощо.

У виступах учасники парламентських слухань відзначали, що протидія збройній агресії Російської Федерації проти України, захист та відновлення прав громадян України, які постраждали в ході міжнародного збройного конфлікту та знаходяться на окупованих територіях АР Крим та м. Севастополя, а також окремих районів Донецької і Луганської областей є ключовими пріоритетами української держави в цілому та української дипломатії зокрема.

Однак кінцевою метою зусиль України має стати повномасштабна реалізація міжнародно-правової відповідальності Росії як держави-агресора.