Новини

2018-06-12

Депутатам пропонують ухвалити бюджетний регламент

Для сприяння налагодженню співпраці між Вінницькою облдержадміністрацією та обласною радою, а також для забезпечення можливості своєчасно розподіляти вільні залишки коштів, депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч», голова Вінницької обласної партійної організації  «Об’єднання «Самопоміч» Ігор Хміль розробив проект рішення про бюджетний регламент Вінницької облради.

«Бюджетний регламент – це інструмент коригування та контролю за витрачанням бюджетних коштів. Цей документ — фактично крок до налагодження співпраці облдержадміністрації та облради щодо бюджетотворення. Він вказує чіткі дати та терміни, коли обласна державна адміністрація повинна звітувати раді про наявність вільних залишків, які та зможе освоїти», — зазначає Ігор Хміль.

За його словами, зазвичай процес розподілу вільних залишків бюджету затягується адміністрацією, не надаючи завчасно суми коштів для розподілу.

«Наприкінці року збираються мільйонні суми, які обласна рада не завжди може оперативно спрямувати на вирішення нагальних проблем. Це величезна прогалина, коли впродовж року нам бракує коштів на певні питання, а в кінці року виявляється, що ці кошти є. Звісно, вони нікуди не зникають, переносяться на наступні періоди, однак за такого підходу бюджетні кошти не виконують своєї функції – не забезпечують вирішення нагальних проблем та того ефекту, що могли б принести від їхнього своєчасного інвестування», – коментує депутат від «Самопомочі».

Ігор Хміль вважає, вчасність отримання коштів значно впливатиме на ефективність їхнього розподілу.

«Крім того, в цьому документі прописано обов’язкове проведення бюджетних слухань з питань проекту бюджету. Їх проводитимуть щоразу перед ухваленням бюджету на рік. Розпорядники коштів разом із депутатами і представниками адміністрації вивчатимуть проблеми. Це дасть можливість знайти резерви, обговорити проблеми і почути розпорядників коштів, тобто ми, як депутати, глибше вникатимемо в питання і краще розумітимемо процес», – зазначає ініціатор проекту рішення.