Новини

2018-03-05

Депутатська група Вінницької міської ради засуджує випадки дискримінації

Сьогодні тему приниження та побиття жінок підняли у Вінниці. Цьому передували останні події в країні пов’язані з приниженням жінок та нецензурними висловлюваннями у “високих кабінетах”. Депутатська група Вінницької міської ради «Рівні можливості» організували прес-конференцію, де висловили засудження випадків дискримінації та неетичних висловів. Співголовами цієї групи є Олександр Зєрщиков («Самопоміч»), Алла Власюк (БПП) та Ганна Давиденко (ВО «Батьківщина»).

Йдеться про ганебне порушення прав людини в Оболонському районному суді міста Києва 21 лютого 2018 року під час допиту свідків у справі Януковича. Вибіркове ставлення та порушення вимог до проведення особистого огляду, зухвале поводження з боку правоохоронних органів до жінок-журналісток має бути покаране. Також вважаємо, що очільник Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль за свою поведінку має бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності відповідно до Закону України “Про державну службу”. Адже дозволив собі під час засідання нецензурно вилаятись на адресу в. о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун.

Члени об’єднання звернули увагу, що останнім часом майже щодня чути дискримінаційні заяви, неетичні та нетолерантні вислови зі боку політиків, державних службовців та працівників правоохоронних органів.

– Крім того, ми закликаємо активно протидіяти випадкам дискримінації і забезпечити покарання за недотримання депутатської етики, — розповідає співголова депутатської групи “Рівні можливості” Олександр Зерщиков. 

Повний текст заяви:

Засвідчуємо свою підтримку та приєднуємось до Міжфракційного об’єднання у Верховній Раді України «Рівні можливості» у засудженні випадків дискримінаційних та неетичних висловів зі сторони державних службовців та протиправних дій працівників правоохоронних органів.

Останнім часом майже щодня ми стаємо свідками дискримінаційних заяв, неетичних та не толерантних висловів зі сторони політиків і державних службовців, випадків порушення прав людини та посягання на честь і гідність людини зі сторони правоохоронних органів.

Ми категорично засуджуємо ганебне порушення прав людини в Оболонському районному суді міста Києва, яке відбулося 21 лютого 2018 р. під час допиту свідків у справі Януковича. Вибіркове ставлення та порушення вимог до порядку проведення заходів особистого огляду та зухвале поводження з боку правоохоронних органів у відношенні до жінок-журналісток має бути покаране.

Також вважаємо, що очільник Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, який дозволив собі під час засідання нецензурно вилаятися на адресу в. о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, за свою поведінку має бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності відповідно до Закону України «Про державну службу».

На наше переконання, Президент України, Прем’єр-міністр України та Голова Верховної Ради України мають дати належну оцінку діям політиків та державних службовців, які вдаються до нецензурних та сексистських висловів на адресу колег і посадовців.

Систематичні факти грубого порушення норм етичної поведінки та дискримінація, нехтування правами людини, знецінення понять честі і гідності особи і громадянина, які дозволяють собі українські політики та посадовців, працівники правоохоронних органів не можуть залишатися поза увагою перших осіб держави.

Крім того, ми закликаємо активно протидіяти випадкам дискримінації поведінки по відношенню до народних депутатів та урядовців у стінах Верховної Ради України та публічному просторі і забезпечити покарання за не дотримання депутатської етики.

Міжфракційна група «Рівні можливості» закликає представників засобів масової інформації не стояти осторонь і протидіяти будь-яким формам дискримінації та неетичній поведінці чиновників усіх рівнів, вчасно реагуючи на такі випадки публічним осудом та несхваленням подібних дій.

DSC_0547 DSC_0556 DSC_0557 DSC_0575 DSC_0577 DSC_0581 DSC_0582