Новини

2017-01-24

Депутати від “Об’єднання “Самопоміч” відвідали військових у Гайсині

Депутати Вінницької обласної Ради від фракцї «Об’єднання «Самопоміч» Ігор Хміль та Вадим Соляник, а також їхні однопартійці депутат Шаргородської райради Вадим Печенюк та депутат Гайсинської райради Юрій Кіщенко відвідали 59-у бригаду, яка не так давно розквартирувалася в Гайсині. Бригада була сформована 8 грудня 2014 році відповідно до спільної директиви Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України. Військовослужбовці цієї частини понад 400 днів перебували в зоні АТО, в жовтні минулого року в чотири етапи повернулися зі сходу і зараз облаштовують життя у військовому містечку в Гайсині.

У супроводі командування 59-ї окремої мотопіхотної бригади депутати Ігор Хміль та Вадим Соляник ознайомилися з найважливішими інфраструктурними об’єктами на території частини, які заплановано оновити нинішнього року. Саме для цього Ігор Хміль ініціював суттєве збільшення фінансування військових в рамках обласної правоохоронної програми. Ігор Вікторович як активний волонтер, який не раз жив з військовими у воєнно-польових умовах на лінії вогню, питання матеріального забезпечення військових тримає на постійному контролі і домагатиметься стовідсоткового фінансування їхніх потреб з обласної програми.

За словами заступника командира бригади по тилу підполковника Сергія Стоколоса, військові покладають великі надії на обласну і районну ради, бо на нинішній рік запланували суттєві роботи. Як повідомив Сергій Леонідович, одну з казарм заплановано реконструювати в гуртожиток поліпшеного планування, де житимуть контрактники зі своїми родинами. «Якщо військового відправляють в зону АТО, він має точно знати, що його родина в теплі та безпеці, що його діти ходять до школи, що сім’я забезпечена всім необхідним. Тоді він чесно і вірно служитиме, бо знатиме, що за ним міцний тил», – так прокоментував Сергій Стоколос стратегічне завдання з облаштування військових контрактної служби.

Поліпшення вимагають багато об’єктів на території військової частини, бо всі вони протягом десятків років не просто були занедбаними, а свідомо знищувалися і розтягувалися по цеглині та цвяху. Як кажуть військові, вивозилося невідомо куди абсолютно все: від бойової техніки з ангарів до ліжок і кушеток з медчастини. Що стосується останньої, то ззовні відносно нова будівля вразила депутатів обшарпаністю та обдертістю зсередини.

За минулий рік, за словами Сергія Стоколоса, вдалося повністю поміняти систему опалення: в їдальні, навчальних корпусах та казармах поміняли всі батареї, перевели на автономне опалення. В житлових приміщеннях поміняли старі деревֹ’яні вікна на металопластикові. В їдальні провели косметичний ремонт, а от харчоблок зараз ремонтується з нуля. Їжу для солдат поки що провозять в термосах. Зате після ремонту харчоблоку їдальня набуде сучасного вигляду. Сергій Стоколос повідомив також, що Міноборони затвердило їхню ініціативу про реконструкцію старої котельні, яка зараз не використовується, на лазно-пральний комбінат. Згодом і в цьому напрямку розпочнеться робота.

Вінницька обласна рада, за словами Ігоря Хміля, робитиме все від неї можливе, аби наші захисники, які зараз служать в 59-й окремій мотопіхотній бригаді, несли бойову службу в прийнятних умовах. Це стосується як строковиків, так і контрактників.

DSC03555

DSC03554