Новини

2018-01-26

«Дерево Свободи» встановлюють під охороною поліції та собак

Вінничан обурило знесення пам’ятника Шевченку та початок встановлення «Дерева Свободи» без громадських обговорень. На сьогоднішній сесії Вінницької міської ради вчергове підіймалося це питання. Одним із аргументів влади є те, що таким є волевиявлення родин Небесної Сотні. А чи відомо владі справжня позиція родин Небесної Сотні?

Депутатка однієї із фракцій зачитала звернення від ГО «Родини Героїв небесної Сотні», у якому, зокрема, зазначено, що «події, що відбуваються у Вінниці є неприйнятними для українців, які відстоювали гідність, що передбачає повагу до нашої культури та самобутності».

У зверненні громадської організації також зазначається:

«Недопустимим для нас став спосіб у який 24 січня було перенесено погруддя Тарасові Шевченку з майдану Небесної Сотні до вінницької загальноосвітньої школи №22, щоб почати встановлення пам’ятника загиблим Героям Майдану».

Зрештою, у зверненні міститься вимога провести місцевий референдум «задля вивчення дійсного співвідношення думок щодо встановлення пам’ятного знаку «Дерево Свободи».

На думку ж Сергія Моргунова, окремі активісти роздмухують у Вінниці національну ворожнечу, прояви антисемітизму, ксенофобії. Крім того, на його переконання, здійснюється тиск на родини Героїв Небесної Сотні.

Вінницький міський голова пообіцяв звернутися до СБУ щодо розслідування проявів антисемітизму у Вінниці:

Я, взагалі, не розумію теми дискусії. Рішення прийнято. Якщо хтось не погоджується, можете висловлювати свою позицію, подавайте в суд, куди хочете – в рамках чинного законодавства. Але в демагогію ні я, ні, думаю, депутати міської ради вдаватися не будуть, а будуть виконувати законні рішення. Думаю, на цьому дискусію можна завершити і до 20 лютого пам’ятник Героям буде на Майдані Небесної Сотні, – сказав Сергій Моргунов.

Свою позицію висловлюють депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Вінницькій міській раді Олександр Зєрщиков та Олександр Колісник: «У нас виникає питання, як ми усі, вінничани, можемо ділити два символи свободи і рівності, ставити ці два пам’ятники на ваги? Не можна навіть допускати розмов, які вже заздалегідь мають розділяти суспільство на «за» і «проти». Оскільки, уже штучно спровокований цей конфлікт, влада має докласти зусиль, щоб зробити загальне обговорення, зняти напругу і вирішити цю проблему».

«Самопоміч» наполягає:

  1. щоб було проведено обговорення,
  2. щоб був проведений прозорий конкурс, аби жителі самі змогли обрати кращий із запропонованих проектів,
  3. щоб пам’ятники надалі встановлювались за згодою усієї чотирьохсоттисячною громадою міста Вінниці,
  4. щоб громада міста завжди в усіх питаннях повинна бути почутою.