Новини

2018-09-05

До формування бюджету області пропонують долучити громадськість

Депутат Вінницької обласної ради Політичної Партії «Об’єднання «Самопоміч» Ігор Хміль запропонував на розгляд постійних комісій обласної ради проект рішення про бюджетний регламент. Що потрібно робити та як діяти, аби стати не просто спостерігачем, а учасником процесу формування бюджету Вінниччини — все це містить цей документ.
Прозорість бюджету дозволяє громадськості, а також депутатам, які представляють інтереси територіальних громад, мати уяву про складність та альтернативи бюджетних рішень і впливати на органи влади.

«Досить формувати бюджет області кулуарно, — говорить Ігор Хміль. — Бюджетний регламент, який я запропонував, збільшить повноваження депутатів. Йдеться про включення обговорення депутатського корпусу Вінницької обласної Ради та громадськості до формування основних показників головного фінансового документу області».

Бюджетний регламент, розроблений депутатом Ігорем Хмілем, передбачає:
• члени територіальної громади можуть брати участь у процесах підготовки та ухвалення управлінських рішень, надавати свої пропозиції;
• нормативно закріплюється механізм контролю будь-якого етапу бюджетного процесу з боку громади та депутатів;
• конкретизуються взаємовідносини між учасниками бюджетного процесу;
• сприятиме налагодженню співпраці між облдержадміністрацією та облрадою щодо бюджетотворення.

«Бюджетний регламент, — коментує Ігор Хміль, — це інструмент коригування контролю за витрачанням бюджетних коштів. Беручи участь у формуванні бюджету області, депутати будуть знати, за що вони голосують на так званих «бюджетних сесіях». Адже до таких сесій кожен з них обговорить складові головного фінансового документу області на засіданнях постійних комісій».

Тож, аби наступного року долучити до бюджетного планування, його формування та його доопрацювання широке коло зацікавлених громадян й експертів. Проект рішення повинні підтримати депутати на черговій сесії Вінницької обласної ради у вересні.