Новини

2017-08-14

Добровольці. Право на соціальний захист

Понад рік вони – добровольці – воювали, рятували країну від агресора і не були навіть «поставлені на утримання». Держава фактично дискримінувала добровольців, так би мовити, вивела за штат. Наразі на законодавчому рівні не врегульовано ні порядок встановлення статусу учасника бойових дій добровольцям, ні надання певних соціальних гарантій їм та їхнім сім’ям.

Голова Вінницького обласного партійного осередку ПП «Об’єднання «Самопоміч», заступник голови Вінницької обласної ради Ігор Хміль провів робочу зустріч з керівником волонтерської організації Благодійний фонд «Архангел» Олександром Дмітрієвим.  Йшлося про перспективи визнання офіційного статусу добровольців – жителів Вінниччини, які в подальшому не увійшли до складу Збройних сил України, МВС, Нацгвардії України та інших створених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.

У ході розмови йшлося про необхідність посилення соціального захисту добровольців та їхній сімей.

«Наразі триває робота з розробки механізмів надання одноразової матеріальної допомоги бійцям, які стали на захист країни у найважчий час, у 2014 році» – інформує Ігор Хміль.

Як результат, сторони домовились про подальшу співпрацю органів обласної влади з волонтерськими організаціями. Кожний патріот має відчувати свою підтримку та надійне плече з боку влади та громадських організацій.