Новини

2018-10-15

Дух нації міцніє в молоді Бару

П’ятий рік поспіль  Барчани збираються разом вже на традиційне для міста свято, аби відзначити Покрови Пресвятої Богородиці.

«Золоту Покрову» започаткували та щорічно організовують Барська міська організація «Об’єднання «Самопоміч» і громадська організація «Пласт».

За організаторським задумом, шляхом змагань і розваг, «Золота Покрова» сприяє патріотичному вихованню української молоді на засадах християнської моралі та історичної пам’яті.

Цьогоріч захід провели на території Барської школи №4. А на свято завітали дорослі й діти старшого шкільного віку. Всі учасники змагалися у спритності, кмітливості, витривалості, міцності духу й тіла. Тож, проходили смуги перешкод, на швидкість збирали-розбирали автомати, проходили канатну переправу. Конкурували, хто знає більше з історії козаків та історії рідного краю.

«Патріотичний дух – надважлива складова у формуванні особистості. І тільки патріот зможе прийняти правильне рішення, коли стане перед вибором – залишити країну на поталу ворогові, чи стати до її захисту і  розбудови, – коментує депутат Вінницької облради від «Самопомочі» Сергій Стаднік. 

Звісно, на фініші завдань, перешкод і конкурсів, всі учасники смакували козацьким кулішем і чаєм із смаколиками. Після – пройшлися пам’ятною ходою до могили воїнів Української Галицької Армії, що розташована на старому цвинтарі. Десять років назад могила віднайшли і відновили силами греко-католицького приходу й «пластунів».

«І хоча сьогодні по чисельності нас не більше, ніж завжди. Проте щорічно відчувається зміцнення національного духу, що можна назвати духом нації. І це дуже помітно. Нас це тішить як організаторів і батьків. Бо саме задля зміцнення та об’єднання української нації ми організовуємо і підтримуємо такі проекти», – говорить активіст «Самопомочі» Олександр Крикливий.

Сергій Стаднік говорить: «Команда Барської «Самопомочі» цілеспрямована на патріотичне виховання дітей та молоді. До цього ми підходимо системно-комплексно. Адже шляхом таких заходів ми формуємо молоде покоління високої патріотичної свідомості з почуттям вірності, любові до батьківщини, турботи про благо свого народу. Я вважаю,  найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання -формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, батьківщини, нації, її історії».

edf dav dav dav davedf