Новини

2018-06-06

Ефективне домоправління для кожного вінницького будинку

Хочеш змінити країну – почни з власного будинку. Під таким гаслом у Вінниці відкрили «Школу ефективного домоправителя», куди завітали 150 голів ОСББ, старших по будинкам, представники ініціативних груп та прості жителі багатоквартирних будинків.

Учасником школи став Сергій Бурдейний, який прийшов освоїти навички ефективного домоправителя: «Довгий час я проживаю у багатоквартирному будинку і постійно виникають ситуації, коли потрібно організувати якийсь ремонт, зробити прибирання тощо. Я бачу можливість ефективно управляти будинком лише якщо організувати, як мінімум, ініціативну групу або створити ОСББ. Проте, щоб щось пропонувати своїм сусідам, я мушу сам зрозуміти, як це працює», — розповідає Сергій.

Програма школи включає 10 лекцій від представників Вінницької міської ради, голів Асоціації ОСББ, спеціалістів у сфері ЖКГ та благоустрою, охорони праці, бухгалтерії та інші.

«Під час навчання я намагатимуся освоїти всі лекції, адже немає не потрібних знань. Ще цікавим аспектом участі у школі – це знайомства. Я розумію, що важливо мати багато знайомих людей, які орієнтуються в сфері містобудування, благоустрою та ЖКГ, до яких я зможу звернутися за порадою та обговорити план роботи по свого будинку», — додав Сергій Бурдейний.

Учасники школи об’єднані спільною метою – покращити свій багатоквартирний будинок та змінити становище навколо нього. Спільні інтереси допоможуть налагодити мережу активних та ініціативних людей міста, які за підтримки міської та обласної Ради, почнуть розвивати Вінницю та, звісно, свої будинки.

«Ми впевнені, що вінничани самостійно можуть працювати над покращенням міста та своїх будинків. Однак для ефективного управління вони повинні знати як це роботи, тому ми й вирішили створити «Школу ефективного домоправителя». Програму готували так, щоб незалежно від віку та освіти людина могла зрозуміти, як їй працювати з управлінськими компаніями, як залучати кошти та працювати з ними, які процедури для укладання договорів та багато іншого», — зазначив депутат Вінницької обласної ради від «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Ковальов, один з організаторів «Школи ефективного домоправителя».

На відкриття школи завітали 150 вінничан та гостей з інших міст, а також головний спікер – Альона Бабак, член парламентської фракції «Об’єднання «Самопоміч»,  заступник голови комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, співавтор революційного для України закону про реформування ЖКГ.

Бабак