Новини

2018-02-09

Експерти напрацьовують шляхи покращення питної води для Вінниччини

У Вінниці, задля вирішення проблем з питною водою, зібралася Експертно-громадська рада «Водні ресурси Поділля». Не всі знають, але водою жителів міста забезпечують з басейну річки Південний Буг, яка, за словами експертів, знаходиться в жахливому стані.

8 лютого на першу координаційну зустріч прийшли екологи, юристи та представники бізнесу. Ініціаторами створення експертно-громадської ради виступили депутат Вінницької обласної Ради Андрій Ковальов та директор Наукового парку «ДонНУ-Поділля» Юрій Клименко.

«Ми багаторазово виступали на сесії Вінницької обласної Ради з повідомленнями про стан річки Південний Буг, також обговорювали це на комісіях, але ті речі, які зараз відбуваються, потребують кардинальних рішень і змін у підході до вирішення проблеми», – розповідає Андрій Ковальов.

За словами Віталія Мокіна, завідувача кафедри системного аналізу ВНТУ, річка Південний Буг обміліє на 30% всього за два роки. Якщо рівень води зменшиться, а забруднення залишиться, то якість води в декілька разів погіршиться.

Задля вирішення цієї проблеми і відбулося зібрання Експертно-громадської ради. Перш за все потрібно напрацювати чіткий план і вирішувати проблему вже зараз. До складу ради входять експерти з екології з Вінницького національного технічного університету, Донецького національного університету імені Василя Стуса, Вінницького національного аграрного університету, Вінницької академії неперервної освіти та Вінницької обласної екологічної асоціації «Зелений світ Поділля».

За дві години роботи зібрано велику кількість ідей на пропозицій, які, за словами Андрія Ковальова, тепер потрібно опрацювати та сформувати для детальної роботи під час наступної зустрічі.

2-644x429 3-644x429 4-644x429