Новини

2017-07-13

Енергія майбутнього

DSC_0035

Майбутнє за відновлювальною енергетикою.

Активісти команди «Об’єднання «Самопоміч» Тростянецького району організували екскурсію для тростянецьких діток на сонячну електростанцію, яка знаходиться в передмісті.

Як розповів дітям директор підприємства Володимир Федорович Некодюк, сучасна сонячна електростанція розташувалася на площі в 4,3 га. Тут встановлені 11970 тонкоплівних  сонячних модулів з кремнієвим шаром виробничої марки Sharp.  При чому вони встановлені таким чином, щоб сонячні промені уловлювалися під прямим кутом до поверхні панелі. В Україні є лише одне підприємство, яке виготовляє подібні сонячні модулі, але за ними, за словами директора, стоїть черга, бо вітчизняний попит значно вищий за виробничу пропозицію.

Кожна черга панелей, а їх десяток рядів, обладнана інвертором, через який сонячна електрика з чітко визначеними параметрами потрапляє в єдину електромережу країни і вже звідти розподіляється між споживачами.

Як зазначив Володимир Федорович, Сонце – найпотужніше джерело енергії для нашої планети. Ця енергія використовується для безлічі завдань. Одна з них – це перетворення сонячної енергії в електричну, в так звану сонячну електрику. Перевагами використання сонячної енергетики є те, що сонячна енергія є поновлюваним ресурсом,          сонячна енергія не забруднює довкілля, сонячні батареї не вимагають складного обслуговування, вони експлуатуються тривалий час.

Сонячна електростанція, на якій побували наші діти, – перша, але не єдина в Тростянці. Вже зараз споруджуються друга сонячна електростанція, яка буде потужніша за нині діючу в півтори рази. Вартість такої сонячної електростанції становить 120-130 млн грн.

Дітям було цікаво все: чи не розбиває град сонячні панелі, скільки треба модульних майданчиків, щоб повністю забезпечити Тростянець еко-енергією, яка вартість панелей і як сонячна енергія потрапляє до наших розеток.

А ще всі чітко запам’ятали: пік сонячної активності в Тростянці відбувається в проміжку часу між 13.07 по 13.17 год. Саме тоді сонячні модулі поглинають найбільше сонячної енергії.

DSC_0012 DSC_0015 DSC_0016 DSC_0021 DSC_0030 фото єврофлаєрів2