Новини

2016-12-09

Гайсинський район: робота в районній та міській радах

Більше року пройшло з тих пір, як депутати від «Об’єднання» Самопоміч» були обрані до Гайсинської міської та районної рад. В жовтні 2015 року  разом з громадою кандидати в депутати пройшли справжню «виборчу війну», змогли утворили фракції в обох радах, що дозволило створити плацдарм для подальшої  роботи.

Цей рік роботи був не легкий. І для місцевих рад і для держави загалом. Суттєво відчутний опір системи, в якій місцева «знать» вважає свою волю істиною в останній інстанції, а будь-яку ініціативу, чи активну діяльність інших сприймають виключно як особистий виклик. Але незважаючи на встановлений порядок речей, та на порівняно невеликий депутатський корпус, депутати від «Самопомочі» мають певні успіхи.

Так, депутати від «Об’єднання «Самопоміч» з перших днів активно працюють в округах. Наприклад, в селі Чечелівка Гайсинського району завдяки депутатам від «Самопомочі» був побудований місток, що значно спросив пересування селом. Місцева школа опалювалася також завдяки депутату від «Об’єднання «Самопоміч». А, наприклад, депутат Кирилюк постійно надає власну сільськогосподарську техніку для прибирання Чечелівки, в Михайлівці бере активну участь у побудові церкви, допомагає в благоустрою сіл округу по мірі власних можливостей.

У самому місті Гайсин ситуація дещо складніша. Бюрократична машина з людей, характер та система поглядів яких міцно вкорінилася ще в радянській епосі, відчутно протидіє намірам розбудови того,  що називається публічність влади.

Досить важко дається внесення змін до регламенту роботи Гайсинської міської ради в плані систематизації самої роботи, а про такі речі як он-лайн трансляція засідань, чи публічні обговорення на сайті в передбачені законом терміни взагалі не йдеться.

Однак і тут депутати від «Об’єднання «Самопоміч» знайшли можливість провести зміни в частині систематизації регламентної роботи та поіменному голосуванні. Шляхом наполегливого  (а подекуди — дуже наполегливого)  діалогу з мерією все ж домоглися освітлення у віддалених частинах міста, загалом освітивши 12 вулиць  Гайсина, на яких до цього освітлення не було взагалі.

На жаль, не все вдається реалізувати, але робиться все можливе, аби гайсинчани бачили не плани і розмови, а результат, конкретні справи.

Депутати від «Об’єднання «Самопоміч» вдячні виборцям за підтримку та добрі слова, і сподіваються разом з ними будувати країну, в якій хочеться жити, і місто, яким хочеться пишатися.