Новини

2018-02-23

Гра на пониження

Акції ПАТ«Вінницяфармація» вкотре намагаються знецінити, щоб продати «потрібним» людям

Протягом останніх кількох років питання про пакет акцій Публічного акціонерного товариства «Вінницяфармація» обговорюють на постійних комісіях Вінницької обласної ради. Адже саме цей орган місцевого самоврядування створив «Вінницяфармацію». До складу підприємства входило 8 аптек. Вони локалізувались у престижних мікрорайонах Вінниці. До 2003 року аптеки повністю належали Вінницькій облраді, але якимось дивним чином зі 100% акцій у Вінницької обласній раді залишилось лише 35%. І як акціонер Вінницька обласна рада від роботи аптек отримала за 11 років аж…. 1580 гривень. Тільки-но порахуйте – 143 грн. 63 коп. на рік!

Аптечний бізнес збитковим ніхто не назве. А ось Вінницька обласна рада так не вважає і вирішила продати свої акції на аукціоні. Вкотре питання приватизації пакету акцій приватного акціонерного товариства «Вінницяфармація» в розмірі 35% статутного капіталу в кількості 28327720 штук виносилося на 29 позачергову сесію облради 16-го лютого. Це була третя спроба голови постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадія Мазура («від Батьківщини») «проштовхнути» у змінах до Програми приватизації об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області на 2015-2020 роки можливість реалізувати  акції за наступною схемою:

– Згідно з рішенням визначався крок торгів 5% від початкової ціни однієї акції, шляхом заниження ціни.

– але не більше шести кроків.

«Цим рішенням нам пропонували свідомо занизити вартість акцій до 30%. А це означає, що номінальна вартість акції коштуватиме не 0,25 гривні а лише 0,175 гривні. Таким чином вартість пакету акцій, який планується реалізувати у розмірі 35%, коштуватиме не 7081930 гривень, а лише 4957351 гривень, що знизить вартість пакету акцій на 2124300 грн.  Більше того, на проведення підготовки до продажу акцій планувалося виділити кошти з обласного бюджету необхідні для проведення приватизації об’єкта. Кому це потрібно, хто за цим стоїть? Чому аптечний бізнес, який є чи найприбутковішим в Україні, в ПрАТ «Вінницяфармація» є низькорентабельним?» – коментує голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вінницької обласної ради депутат Вадим Соляник.

Фракція «Самопоміч» вимагає провести належний аудит ринкової вартості акцій, наявного майна товариства та його вагому цінність, й в обов’язковому порядку змусити прозвітувати підприємству з питань фінансово-господарської діяльності.