2017-07-10

Хто сьогодні відповідає за стан доріг після проведеного «ямкового» ремонту?

дорога 2

Фахівці Укравтодору перевірили стан доріг, які були відремонтовані 2016 року. Дефекти виявили на 83% об’єктів. Жодна з підрядних організацій, яка виконувала роботи з ремонту автомобільних шляхів, не несе повної відповідальності за її стан після, так званого, «залатування». В результаті – ми маємо занедбані сполучення по усій країні, зокрема і у Вінницькій області, вже годі говорити про віддалені від обласного центру дороги. Що ж до капітального ремонту доріг в Україні чи їхню реконструкцію – мова і не йде. Хто винен і яка причина порушень у дотриманні гарантійних зобов’язань підрядників, досі встановлюють законодавці.

Депутат Вінницької обласної ради фракції «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Ковальов підготував звернення до Міністерства інфраструктури України та Державного агентства автомобільних доріг про збільшення контролю та відповідальності за гарантійними зобов’язаннями виконавців ремонту доріг на Вінниччині. Цей проект рішення було винесено на чергову сесію обласної ради. Його підтримала більшість обранців під час сесійного засідання.

20170608_1058391

«Є підстави вважати, що виконавець робіт не дотримується відповідних технологій або використовує неякісні матеріали, – йдеться у зверненні Андрія Ковальова. – Статтями Цивільного кодексу України передбачено встановлення відповідних гарантійних строків з надання гарантій якості виконаних дорожніх робіт. Такі гарантійні строки встановлюються в договорах підряду. Тобто підрядник гарантує якісне виконання роботи та можливість експлуатації протягом гарантійного терміну».

Тож, усі норми дають змогу в договорах підряду чітко встановлювати періоди відповідальності підрядників за якісні показники збудованого, реконструйованого чи капітально-відремонтованого об’єкту й у випадках порушення, чи відхилення від цих показників, підрядник зобов’язуватиметься своїми силами та за власний рахунок усунути недоліки. Тепер це питання має бути на контролі Міністерства інфраструктури України та Державного агентства автомобільних доріг.

дорога 1  дорога