Новини

2018-07-23

Ігор ХМІЛЬ: “Квола боротьба з корупцією та повільний процес створення антикорупційного суду не дають країні прогресувати”

Україні потрібні реформи. Це мантра, яку українці чують протягом останніх чотирьох років. Політичний та економічний ландшафт в Україні з початку 2014 року різко змінився. Причиною того став перший кривавий конфлікт в новітній історії нашої країни. Як наслідок, економіка України скоротилась на 6,6% у 2014 році, гривня втратила 62% своєї вартості. І тоді уряд розпочав амбіційний шлях структурних реформ.

Відбулися реформи у галузі охорони здоров’я, освіти, зроблено певні кроки у пенсійній ланці, але цього недостатньо. Проблема в тому, що цього недостатньо для того, щоб економіка зростала. Економіка повинна працювати на рівні 6-7%, замість цього ми бачимо прогнози лише 3,5%.

Незважаючи на те, що в деяких галузях уже досягнуто прогресу, квола боротьба з корупцією та повільний процес створення антикорупційного суду, на мою думку, не дають країні прогресувати.

Нам конче необхідний антикорупційний суд – це одна з перших речей, яка переконала б бізнес почати інвестувати гроші в Україну. Прямі іноземні інвестиції за останні роки були незначними, оскільки немає довіри до судів. Якщо ви порозмовляєте з діловими колами, то почуєте: корупція залишається головною проблемою українців. 

Очевидно, що модернізація країни наразі не є повною. Ймовірно, мине багато років, перш ніж Україна буде на рівні з нашими більш розвиненими сусідами. Проте, деякі елементи демократичного, міцного та процвітаючого суспільства вже існують, і ми залишаємось оптимістами, що Україна вдало проведе програму реформування, щоб стати успішною країною.