Новини

2018-10-01

Іпотерапія – зміцнене здоров’я і радість для дітей

Команда «Самопомочі» Немирівського району організувала для всіх бажаючих діток, а також для «сонячних» малюків та дітей з обмеженими фізичними можливостями чудову верхову прогулянку, фактично провівши сеанс іпотерапії.

Депутат Немирівської міської ОТГ від «Самопомочі» Володимир Путрашик зазначив: «Іпотерапія — унікальний метод, адже одночасно відбувається навантаження одних м’язів і розслаблення інших. Таким чином, у русі слаборозвинені м’язи формуються і зміцнюються, а закріпачені – розслабляються. Протипоказань для проходження реабілітації методом іпотерапії майже немає. Тому ми і запровадили такі диво-прогулянки для діток».

До прогулянки запросили дітей з Немирова, Брацлава, Ковалівки і Чукова. Верхова їзда тішила їх, бо кожному вдалося налагодити спілкування із конями та віслючками.   Діти раділи та захоплювались новою дружбою із добрими тваринками, які їх невтомно звеселяли та дбайливо підтримували, зміцнюючи здоров’я дітлахів.

Депутат Немирівської районної ради від «Самопомочі» Світлана Гончарук говорить: «Діти з емоційними порушеннями за допомогою коня вчилися спілкуватися, а у малюків з ураженням ЦНС, прикутих до інвалідного візка, завдяки іпотерапії з’явилася можливість відчути, як це – ходити. Адже у такий спосіб вони відчувають повноцінну ходьбу. Тоді  дитина сама прагне подолати недуг і бачить результати своєї боротьби».

Фахівці кажуть, що це відбувається на рефлекторному рівні, оскільки дитина-вершник, рухаючись разом з конем, інстинктивно прагне зберегти рівновагу, аби не впасти. У такий спосіб спонукає до активної роботи як здорові, так і уражені м’язи, не помічаючи цього. Окрім того, за один крок коня дитина здійснює близько 110 різних коливальних рухів. І аби утримати рівновагу в сідлі, вершник змушений працювати неактивними м’язами.

Толерантне ставлення, відкритість та підтримка сімей, в яких є дітки з особливими потребами – таке завдання ставлять перед собою активісти «Самопомочі».

«Ми намагаємося розвіяти негативні стереотипи та демонструємо, що  діти з обмеженими можливостями, а також «сонячні» дітки це повноцінні і важливі члени  нашої громади, нашого суспільства», — коментує депутат Немирівської міської ОТГ від «Самопомочі» Володимир Путрашик.

іпотерапія_Немирів (1) іпотерапія_Немирів (3)