Новини

2017-10-02

Калинівка потроху оговтується

Четверту добу поспіль активно проводяться ремонтно-відновлювальні роботи в Калинівському та Вінницькому районах. За повідомленнями прес-служби Вінницької облдержадміністрації, в результаті надзвичайної ситуації зі складами боєприпасів на 48 арсеналі Збройних Сил України пошкоджено 1391 будинок, 1302 покрівлі, з яких відновлено 701, пошкоджено 8023 віконних блоків, з яких 210 уже встановлено, пошкоджено 483 дверних блоків. До місця відновлювальних робіт було завезено шифер, скло, лісопиломатеріали.

Станом на 08 год. 30 хв. 02 жовтня 2017 року відкритих осередків горіння немає, спостерігається поодинока детонація боєприпасів.

Інформації щодо загиблих внаслідок надзвичайної ситуації не зареєстровано. За оперативною інформацією, травмовано 2 особи, які госпіталізовані до медичних закладів.

За інформацією ПАТ “Вінницягаз” від газопостачання було відключено 15 населених пунктів, які налічують 13 тис. 384 абонентів, відновлено газопостачання 12 тис. 916 абонентам. Продовжуються роботи с. Павлівка, де проживають 468 абонентів.

Протягом цього часу проводиться очищення від вибухонебезпечних предметів місцевості у 10-ти кілометровій зоні навколо арсеналу.

Група волонтерів та активістів політичної сили «Об’єднання «Самопоміч» організувала збір коштів та речей першої необхідності (кава, чай, теплий одяг, печиво, засоби гігієни ліки, дитяче харчування, памперси) для евакуйованих мешканців м. Калинівка та прилеглих територій. А тим часом обласна «Самопоміч» створила Координаційний штаб  з надання допомоги людям, які були евакуйовані.

Представники молодіжного крила «Самопомочі» відвідали постраждалі села.

«Люди потроху повертаються у власні помешкання. Тим, кому їхати нікуди, тимчасово живуть у сусідів. Волонтери забезпечують людей гарячою їжею, теплим одягом та речами першої необхідності. Перше, куди ми заїхали, стала сільська школа у Павлівці: на першому поверсі споруди майже повністю потрощило вікна, однак вже тривали відновлювальні роботи. Кожна третя хата в селі, переважно дахи, зазнали ушкоджень, тож шифер тут зараз – один з найбільш затребуваних матеріалів. Під час нашого перебування в зоні ураження працювали сапери. На наших очах було знайдено снаряд на подвір’ї людей. Було чути вибухи, але вони не становили ніякої загрози для мешканців» – ділиться враженнями очільниця молодіжного крила «Самопоміч» м. Вінниці Юлія Кононенко.

Наразі зібрані кошти будуть направлені на облаштування помешкань жителів Калинівки та Павлівки, які найбільше постраждали.