Новини

2017-01-05

Команда «Об’єднання «Самопоміч» в Тростянецькій райраді

У Тростянецькій районній раді працює чотири депутати від «Об’єднання «Самопоміч»: лікар-кардіолог Тростянецької ЦРЛ  Наталія Гора, Микола Дубина, який на своєму окрузі отримав підтримку 45% виборців, директор Тростянецького будинку культури Віктор Баламут та Таїсія Науменко.

Наталія Гора очолює постійну комісію з питань охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, соціального захисту населення, розвитку інформаційного простору, роботи з молоддю та ветеранами. За її участі вирішувалися питання надання матеріальної допомоги важкохворим району: 18 мешканцям виділено 100 тис. грн на лікування.

Наталія Гора ініціювала внесення  змін до програми «Збереження здоров’я жителів Тростянецького району на 2016- 2020 рр.» про суттєве підвищення фінансового забезпечення таблетованими цукрознижуючими препаратами хворих на цукровий діабет ІІ типу (з передбачених 25 тис. грн до 100 тис. грн) та знеболюючими препаратами онкохворих (з 25 тис. грн до 90 тис. грн). Вона координувала направлення хворих з серцево-судинною патологією району на огляд фахівцями Київського Інституту серцево-судинної хірургії ім. М. І. Амосова, який проводився на базі Тульчинської ЦРЛ. А огляд тростянчан виїзною бригадою лікарів-окулістів обласної лікарні ім. М.І.Пирогова  для виявлення та лікування хвороб зору був ініційований та організований Наталією Горою особисто.

Депутатська група «Об’єднання «Самопоміч» в Тростянецькій районній раді ініціювала звернення до Прем’єр-Міністра, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства аграрної політики про необхідність збагачення борошна фолієвою кислотою, аби зменшити кількість новонароджених дітей з патологіями розвитку. Справа в тому, що все борошно, яке експортується нашої країною, вже збагачується  цією кислотою, і інвестування в профілактику захворювань новонароджених дітей в десятки разів збереже майбутні витрати з українського бюджету на утримання дітей-інвалідів. Відповідне звернення було затверджене на грудневій сесії Тростянецької районної ради.

Зараз депутати Тростянецької районної ради  «Об’єднання «Самопоміч» працюють над розробкою проекту рішення про заборону обігу готівки в Тростянецькій районній лікарні, яка є об’єктом комунальної власності тростянецької громади. Йдеться про виключну електронну сплату благодійних (добровільних) внесків. Депутати вирішили впровадити такий контрольований грошовий потік для районної лікарні після прийняття відповідного рішення депутатами обласної ради (ініціатор рішення – Ігор Хміль).

Крім того, депутати від «Об’єднання «Самопоміч» зараз вивчають виявлені недоліки в роботі відділу культури Тростянецької РДА, «ручний» розподіл коштів на заклади культури району фінансовим сектором цього відділу, який фактично створений не за законом, а  «розчерком» пера чиновників.