2018-05-07

Копійчаний дохід від долі в статутному капіталі «Вінницяфармації» отримувала обласна рада

DSC_0363

Понад три мільйони гривень міг втратити бюджет Вінницької області, якби «зацікавленим» ще трохи вдалось би «потягнути час».

Протягом останніх років питання про пакет акцій Приватного акціонерного підприємства «Вінницяфармація» обговорювалось на постійних комісіях облради. Вінницька обласна рада є одним із акціонерів цієї фармкомпанії.

До слова, до 2003 року аптеки стовідсотково належали Вінницькій обласній раді. Взамін на певне майно свого часу облраді залишилось лише 35% акцій. Однак ця часка акцій відповідно до статуту підприємства фактичного впливу на справи товариства не мала. Та і доходу від прибутків фармкомпанії облрада не отримувала.

«Залишаючи за собою частку в статутному фонді облрада сподівалася на отримання прибутку – дивідендів. Мінімально, буквально копійчаний дохід, отримував обласний бюджет від долі в статутному капіталі. На фоні цього, питання щодо викупу нашої частини статутного фонду стало актуальним», – пояснює голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник.

DSC_0348

Тепер у цифрах: як акціонер Вінницька обласна рада від роботи аптек «Вінницяфармації» отримала за 11 років аж…. 1580 гривень, це 143 грн. 63 коп. на рік.

Протягом півтора роки розглядалося питання припинення приватизації пакету акцій «Вінницяфармації» в кількості 28 327 720 штук. Способом приватизації був запропонований «продаж на фондовій біржі на аукціоні за методом покрокового зниження ціни».

«Нам пропонували свідомо занизити вартість акцій до 30%. А це означає, що номінальна вартість акції коштуватиме не 0,25 гривні, а лише 0,175 гривні. Таким чином вартість пакету акцій коштуватиме не 7081930 гривень, а лише 4957351 гривень. Окрім того, на проведення підготовки до продажу акцій планувалося виділити кошти з обласного бюджету необхідні для проведення приватизації об’єкта. Дізнавшись це, ми фракцією ініціювали проведення незалежного аудиту ринкової вартості акцій ПрАТ «Вінницяфармація», наявного майна товариства та його вагому цінність й змусили прозвітувати підприємство з питань фінансово-господарської діяльності», – коментує депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Вінницькій обласній раді, заступник голови облради Ігор Хміль.

DSC_0025

Колегіально, більшістю голосів депутатського корпусу, було прийнято рішення на 31 позачерговій сесії Вінницької обласної ради продати свою частину статутного фонду підприємства «Вінницяфармація». Крикливі псевдопатріоти після прийняття цього рішення почали маніпулювати свідомістю людей, подейкуючи, що зараз не на часі продаж акцій.  Однак за статутом фармкомпанії до 30 квітня необхідно було прийняти ультимативне рішення: або продати 35% акцій статутного капіталу «Вінницяфармації» за ціною початкової ставки 28,2 грн за акцію, або по завершенню терміну ці акції знеціняться і Вінницька обласна рада не отримає жодних дивідендів. Тож, 27 квітня під час позачергового засідання сесії більшістю голосів депутати вирішили ціну питання у 8 мільйонів 247 тис гривень. 

«Реально близько 3 мільйонів гривень Вінницька обласна рада могла втратити. Тому навколо цього відбувалися тривалі дискусії і питання довгий час не розглядались, знімалось і переносилось. Ми – колективний орган. На збори акціонерів відправляли різних представників Вінницької обласної ради. На останніх двох зборах за дорученням був присутній Ігор Хміль. Завдяки його присутності вдалось повернутися до початкової ціни 28,2 коп. за акцію. Наразі Вінниччина отримала суму у понад 8 мільйонів гривень в обласний бюджет», – зазначив головний самоврядець області Анатолій Олійник.

Ці кошти вкрай необхідні обласній казні. І вже під час сесійного засідання прозвучали пропозиції депутатів перенаправити ці 8млн 247тис гривень до Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні у відділення, де лікують онкохворих діток.