Новини

2018-10-19

Людина – не товар

«Хода за свободу» – Всеукраїнська акція, присвячена Європейському Дню боротьби з торгівлею людьми

У Бершаді «Ходою свободи» пройшлися члени та активісти Бершадської районної організації «Об’єднання «Самопоміч» разом із працівниками  Бершадського районного центру соціальних служб  сім’ї, дітей та молоді. Акцію присвятили Європейському Дню боротьби з торгівлею людьми. Аби привернути увагу до проблеми людського рабства у світі та в Україні зокрема, учасники акції  пройшлися вулицями міста.

Відомо, що за весь час незалежності України 230 тисяч громадян ставали жертвами торгівлі людьми. Половина з них – жертви трудової експлуатації. А інших залучали до сексуального рабства, жебрацтва і торгівлі органами. Тільки за перше півріччя 2018 року зафіксовано 112 таких випадків в Україні.

«Ми вийшли сьогодні, аби нагади, що попри стрімкий розвиток цивілізації і технологічні досягнення, у сучасному світі все ще експлуатують жінок, чоловіків і навіть дітей. Багато подібних прикладів і в Україні, – коментує голова  Бершадської районної організації «Самопомочі» Олег Ратушняк. – Україна сьогодні в антирейтингу сучасного рабства серед 167 країн світу займає 49 місце. За даними некомерційної організації Walk Free, майже 286 тисяч українців живуть в умовах експлуатації. І це гостра проблема розвитку суспільства. Щоб запобігти рабству і торгівлі людьми, вважаю,  необхідно більше інформувати людей про їх права та механізми їх захисту в подібних випадках».

IMG_1022 IMG_1052IMG_1080