Новини

2017-08-19

Майстер-клас з бджільництва

У день Яблучного спаса тростянецькі дітки долучилися до великої сім’ї бджолярів України, які 19 серпня відзначають своє професійне свято. Але долучилися творчим способом: у цей день у приймальні «Об’єднання «Самопоміч» Тростянецького району дітки створювали медоносних комах у техніці квілінг. У цьому їм допомагала майстриня образотворчого мистецтва, педагог Тетяна Василівна Колесник.

Різнокольорові смужки паперу в дитячих руках поступово набували обрисів бджілок-трудівниць, які несуть у стільник цілющий нектар. Кожна бджілка прилетіла на пелюстку паперового соняшника, виконаного у техніці орігамі. Найсолодший момент – розрізання стільника, аби кожен маленький тростянецький бджоляр приніс своїм батькам шматочок бджолиної праці – продукту вічності. Під час поділу активісти «Об’єднання «Самопоміч» Наталія Гора,  Вікторія Ковальчук та Людмила Стефаненко розповіли діткам про те, що бджілка-трудіниця за своє життя виробляє 1/12 чайної ложки меду, що кожна сьома тонна меду в світі – українська, що на пасіках України сьогодні «працює» близько п’яти мільйонів бджолиних сімей.

Мед відомий з давніх часів. Через те, що він негостинний для бактерій, мед використовували для захисту від інфекцій при порізах та опіках. Сьогодні мед використовують у якості природного лікування лупи, виразок шлунку і навіть деяких видів сезонної алергії. Тож мед ще називають рідким золотом не лише через його колір, а й за його корисні та лікувальні властивості.

Яскравий соняшник із паперовими бджілками відсьогодні став прикрасою тростянецького офісу «Об’єднання «Самопоміч», а дітки з радістю понесли часточки медового стільника в свої домівки.