Новини

2017-07-19

Майстер-клас з ефективної роботи

Третина проблем, які опрацювала Вінницька обласна рада на позачерговій сесії, підняті депутатами фракції «Об’єднання «Самопоміч». Чи всі вони були підтримані обласними обранцями?

Очільник обласної парторганізації Ігор Хміль обраний заступником голови Вінницької обласної ради

DSC_0309

Обрання двох заступників голови обласної ради — топове питання останньої літньої сесії облради, яка в режимі «єдиноначалля» працювала вже кілька місяців. Під час таємного голосування депутати визначилися із колегами, які займатимуть місця в президії. Ними стали тростянчанин, голова обласної партійної організації «Об’єднання «Самопоміч» Ігор Хміль та немирівчанин Михайло Кременюк. Поки триватиме спецперевірка останнього, повноцінно виконувати обов’язки заступника голови облради зможе лише Ігор Хміль, бо пройшов таку перевірку ще півтора роки тому.

В обласній раді діятиме антикорупційна комісія

Назріла гостра потреба у створені комісії з оцінки корупційних ризиків в облраді. Вінниччина й досі не має відповідної програми. Вантаж відповідальності за антикорупцію в області був покладений на Ігоря Хміля як на голову робочої групи з розробки якісної та ефективної програми. Досвід колег-депутатів українського Парламенту, зокрема, Єгора Соболєва, стане тут у нагоді.

«Сесія від «Самопомочі»

Репліка, яка прозвучала в сесійній залі, влучно підкреслила весь перебіг пленарного дня. Жодна з інших політичних сил не підготувала такої кількості запитів, звернень та проектів рішень, як це зробила фракція «Самопомочі».

Депутатам – доторканість, штрафи – за сміття, за світло — чесну ціну

20046704_1639410109405382_5688762135384369957_n

 

Заклик Андрія Ковальова зняти депутатську недоторканість, яка фактично стала «охоронною грамотою» нардепів, обласні обранці підтримали результативним голосуванням. Проголосували також за його звернення до центральної влади надавати безповоротну фінансову допомогу тим ОСББ, які стали на шлях енергоефективності. Погодилися із необхідністю підвищити штрафи за неправомірне поводження з відходами, які перетворюють Україну на суцільний смітник. Андрій Ковальов також ініціював перегляд тарифів на вуличне освітлення сіл і міст, яке в цьому році здорожчало в 5 разів порівняно з минулим роком, бо розподільчий добовий тариф на таке світло не передбачений. Ці важливі для людей рішення обласні депутати підтримали. Останнє слово тепер за урядом.

Свавілля місцевих можновладців

Голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вадим Соляник просив обласних депутатів розібратися з кричущими фактами приховування публічної інформації самоврядцями Шаргородської міської ради. Недотримання регламенту, протиріччя між тим, що анонсується і тим, за що фактично голосується – прийнятна практика там, де місцеві «князьки» не вміють працювати по закону, відповідально та прозоро.

Земля для монастиря

20046770_1639409426072117_6004982397397408353_n

Політичні спекуляції намагалися розпалити під час розгляду питання про відведення земельної ділянки для будівництва Свято-Миколаївського Шаргородського чоловічого монастиря в Йософатовій долині. Але ці пристрасті швидко згасли після заяв про неприпустимість спекулювань на релігійному ґрунті, оприлюднених представниками різних конфесій.

Житло для учасників АТО

Проблема соціального захисту учасників АТО буде злободенною допоки триває війна на сході країни. Болюче питання – забезпечення житлом учасників АТО. Попри те, що 20 сімей загиблих учасників АТО та сімей інвалідів 1-2 груп отримали житло на Вінниччині – то крапля в морі від існуючих потреб. Тож Ігор Хміль звернувся до голови облдержадміністрації передбачити в бюджеті 5 млн грн на пільгові житлові кредити для учасників АТО. Це звернення обласні депутати підтримали.

Ігор Хміль, заступник голови Вінницької обласної ради: “Питання виділення коштів на пільгові житлові кредити для учасників АТО не раз підіймалося на прийомах громадян, тому що проблема забезпечення квартирами хлопців-героїв стоїть гостро і потребує вирішення якнайшвидше. Кількість учасників АТО зростає, нині в нашій обласні їх вже понад 15 тисяч. Виділити кошти з обласного бюджету на придбання житла для усіх нереально, а от знайти кредитні механізми під силу. Гроші будуть виділені до кінця цього року в рамках Регіональної цільової програми будівництва (або придбання) доступного житла в області”.

Дюймовочка Ангеліна сподівалась на допомогу

20108591_1639193686093691_6947413216755013444_n

Не підтримав депутатський корпус заклик Ігоря Хміля та Євгена Власюка допомогти «дюймовочці» Ангеліні Колісник з Теплика. Дівчинка страждає на рідкісне захворювання, і в 8-річному віці має зріст трирічної дитини. Шанс на одужання є, тому депутати від «Самопомочі» запропонували виділити з депутатського фонду гроші на цільову допомогу Ангеліні. Така пропозиція депутатів інших фракцій не зацікавила. Згодилися лише на те, щоб звернутися до Мінохорони здоров’я забезпечити в повній мірі потреби області в імунобіологічних препаратах, про дефіцит яких добре знає лікар і депутат Ярослав Хребтій. Він і виступив ініціатором такого  звернення.

Покроковим шляхом, системно – так мусять працювати депутати, щоб їхня робота була помітна бодай в окремому селі, місті чи області. Про ініціативи депутатів від «Об’єднання «Самопоміч» ми інформуватимемо вас й надалі.