Новини

2017-08-15

Масштабна хресна хода до Йосафатової долини зібрала близько 35 тисяч вірян

Ріка з людей розлилась на три кілометри з Голинчинців, що на Шаргородщині, до Йосафатової долини. На традиційний Хресний хід до святої долини з цілющими джерелами з’їхалися віряни з усіх куточків України. Очолив ходу Предстоятель УПЦ Митрополит Київський і усієї України Блаженнійший Онуфрій. До Божественної літургії в літньому Алтарю долини долучились голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник голови обласної ради Ігор Хміль, який є головою Вінницької обласної організації ПП “Об’єднання “Самопоміч”,   депутати Вінницької обласної Ради: Вадим Соляник (ПП “”Об’єднання “Самопоміч” , Олександр Крученюк (Блок Петра Порошенка “Солідарність) та Людмила Станіславенко (Блок Петра Порошенка “Солідарність”), а також керівництво та депутати Шаргородського району, у тому числі депутат Шаргородської районної ради Вадим Печенюк (ПП “Об’єднання “Самопоміч”).

Йосафатова долина відноситься до святинь Української Православної Церкви. За переказами, 15 серпня 1923 року на цьому місці, над святим джерелом, ченцеві Іакову явилася Пресвята Богородиця, яка закликала : «Христа славте, хрести ставте». Зараз в Іосафатовій долині тисячі хрестів. І щоразу їх несуть все більше.

«Кожен з нас несе свій хрест, і Господь дає його нам під силу. Ініколи не варто заздрити, вважаючи, що у когось цей хрест легший» – сказав у проповіді Блаженнійший Онуфрій.

«Іосафатова долина – святе місце для всіх православних прочан. Тут зцілюються душі і тіла тих, хто проникненний великою вірою у заступництво Божої Матері. Тож славимо Господа нашого, молимося, щоб віра наша міцнішала і просимо Божої Матері миру та благословіння нашій землі». – сказав у вітальному слові заступник голови Вінницької обласної ради Ігор Хміль.

А голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій урочисто передав 9,8 гектарів землі навколо Йосафатової долини Свято-Миколаївському Шаргородському чоловічому монастирю для будівництва храму Пресвятої Богородиці та келій для монахів і попросив не спекулювати на релігії й не політизувати дане рішення.

Вірян, які цього дня звідусіль приїхали до Йосафатової долини, аби пронести свій хрест, помолитись разом з Блаженнійшим, прийняти цілющий купель та надихнутися святинею, зовсім не турбують  політичні спекуляції різних партій, люди за мирне співіснування усіх конфесій і толерантне відношення у релігійному середовищі.