Новини

2018-09-13

Мажоритарна система руйнує парламентаризм

Обіцяної чотири роки тому  зміни виборчого законодавства за пропорційними списками до цього часу немає. «Об’єднання «Самопоміч» – єдина парламентська партія, яка продовжує вимагати виборчих змін, тоді як інші парламентські фракції вже й забули про свою обіцянку. Люди, які зібралися на мітинг під стінами Верховної Ради нагадують їм про це. На відміну від партій більшості парламенту, представники «Самопомочі» були разом з активними громадянами, які розуміють, що мажоритарка – це гречка і підкуп.

Лідер політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Садовий у своєму зверненні до учасників мітингу наголосив, що виборчу реформу підтримує багато політичних сил. Однак на площі перед парламентом немає партій більшості: «Вони сидять в кабінетах і думають, як знову нас обдурити. Та я можу твердо сказати — я, всі мої друзі і всі ми з вами зробимо все можливе, аби їм це не вдалося. Вимагатимемо нового закону. Ми будемо за нього боротися. І ми всі разом повинні прийти на вибори і проголосувати, аби до влади прийшли чесні, відповідальні, моральні люди. Українці — набагато мудріші і освіченіші від тих, хто є сьогодні у високих кабінетах. Як змінити цю ситуацію? Необхідно, аби ухвалили новий виборчий кодекс — пропорційна система із відкритими списками. Це треба відстояти. Тоді ми з вами будемо мати своїх представників у владі». Андрій Садовий подякував кожному, хто приїхав до Києва на мітинг і має сили боротися за правду.

На акцію з’їхалися люди з багатьох областей України, в тому числі  і активісти Вінниччини. Керівник Вінницької обласної організації «Самопомочі» Ігор Хміль наголосив: «Самопоміч» відкривала свої списки на всіх виборах – так само мають вчиняти й усі інші політичні сили. Закриті списки – це крок назад, до тоталітарного режиму. Ми проти закритих списків. Старий закон Януковича — точно не в інтересах українців, а в інтересах політиків, які намагаються зберегти владу через схеми, фальсифікацію, а також підкуп виборців і гречку. Мажоритарка — це підкуп, маніпуляції, а потім закони в інтересах олігархів, а не людей, це змагання тих, хто більше роздасть гречки. Цю систему потрібно ламати, мажоритарної системи не має існувати взагалі. Ми маємо покласти край цій олігархічній виборчій системі».