Новини

2018-08-22

Медична реформа: що насправді чекає наших медиків, чи постраждають від цього пацієнти?

У Гайсині, за ініціативи активу Гайсинського осередку Політичної Партії «Об’єднання «Самопоміч», відбулося засідання круглого столу з обговорення реформи первинної медицини. Аби обговорити, що насправді чекає медиків та пацієнтів, запросили членів Госпітальної ради Східного госпітального округу, головних лікарів, лікарів та молодший медперсонал Гайсинських лікарень, а також усіх зацікавлених.
Медична реформа: що насправді чекає наших медиків, чи постраждають від цього пацієнти?

Під час жвавих обговорень головні лікарі та сільські фельдшери висловили стурбованість щодо недостатнього інформування населення в сільській місцевості про необхідність підписання договорів із сімейними лікарями. Натомість усі побоювання та стурбованість учасників бесіди розвіяв депутат Гайсинської міської ради від політичної сили «Об’єднання «Самопоміч» Юрій Кіщенко. На його думку, ситуацію можна вирішити, інформуючи населення через місцеві мас-медіа. А також зробити постійною практикою подібні зібрання з обговореннями. Адже інформованість людей щодо медичної реформи, а також злагодженість їх дій – все це пов’язано із подальшим фінансуванням первинної медицини, зокрема отримання безоплатних послуг у сімейного лікаря.

Про нестачу лікарів у селах та недостатнє фінансування фельдшерсько-акушерських пунктів говорила головна лікарка Гайсинського районного медичного центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Кацан.
Відповідно, лікарів турбувала оптимізація, яка передбачає скорочення персоналу. У неминучості процедури скорочення їх запевнив головний лікар Гайсинської центральної районної лікарні Ігор Кохан. Він пояснив: «Це вимога часу. Як показує досвід медичних закладів, які не провели оптимізацію і розпочали реформування, сьогодні мають дефіцит заробітної плати. Натомість заклади, які вчасно провели оптимізацію, на сьогодні стовідсотково забезпечені. Відтак, якщо ми не запровадимо оптимізацію, то утримувати такий штат буде не під силу. Ми не зробимо ремонти приміщень, не купуватимемо нового обладнання тощо».

Також і депутат Гайсинської районної ради від «Самопомочі» Віталій Перкун наголосив на доцільності скорочення медичного персоналу, яке має відбутися у процесі впровадження медичної реформи.
Водночас усі учасники круглого столу розуміють, що медична реформа несе низку змін у медичний галузі. Проте у кожної сторони обговорень – свої побоювання і питання. Відтак, медиків непокоїть оптимізація, а простих людей, пацієнтів – здебільшого якість та доступність медичних послуг.

Гайсин_медична1