Новини

2018-10-05

Молодь Шаргородщини популяризує українське кіно

Уже традиційно активісти та волонтери «Самопомочі» організували для молоді Шаргородського району перегляд фільму  українського кінематографу у селі Клекотина.

Більшу частину свого існування українське кіно було радянським. Але попри політику націоналізації у часи централізованого держуправління та цензури кінематографу, українське кіно пережило кілька хвиль свого найбільшого розквіту. І добре, що  сьогодні молодь прагне розширити знання в галузі українського кіномистецтва і зберегти надбання пращурів, водночас поповнюючи й збагачуючи, залучаючись до розвитку в мистецтві українського кінематографа.

«Такі перегляди формують у молоді шанобливе ставлення до українського кінематографа та пробуджує любов до нього. Також сприятимуть вивченню історії українського кіно, – розповідає  активістка і організаторка вечора кіно Ксеня Лисенко. – Цього разу переглядали  фільм комедію  про заробітчанина з України в Італії та його долю на чужині».

Активістка говорить, що принаймні через призму комічної сатири, молодим людям було про що замислитись. Адже режисер порушив болючу та гостру  проблему трудової міграції українців  сьогодні.

«За офіційними даними, 9 мільйонів українців бере участь у трудовій міграції. І це катастрофічно впливає на соціально-економічний розвиток України. Тож, залучаючись до духовного та прекрасного, активна, розумна молодь визріє, аби вилікувати свою країну від багатьох соціальних і економічних недуг. Через сатиричний гумор гостріше сприймаються проблеми суспільства і країни. У даному випадку комізм набуває нового значення: заперечення, осуд, дія, прагнення змінити дійсність  на краще», – коментує депутат Вінницької обласної ради від «Самопомочі» Вадим Соляник, за підтримки  якого відбувся показ кіно.

37196246_266458373935535_1303145648006103040_n