Новини

2018-01-24

На Вінниччині селяни готові перекривати трасу через тріщини в житлах

Вже не перший рік багатотоннажні фури дошкуляють мешканцям сіл Летківка та Северинівка Тростянецького району Вінницької області. Через ці села проходить траса транспортного сполучення між районами області. Саме цією дорогою курсує великовантажний транспорт одного з холдингів, розташованого неподалік. Все б нічого, та понаднормово перевантажені в десятки тон фури, мчаться, порушуючи швидкісний режим. А це дорога протяжністю у 7 км. За роки такого свавілля асфальтне покриття просто не витримує навантаження, асфальт “розпливається” на узбіччя, та що найгірше – вібрації від швидкісного руху великовантажівок руйнують помешкання селян та інші інфраструктурні об’єкти. Обмеження руху в 40 км/год постійно порушується водіями вантажівок. У людей вривається терпець.

– Це ж просто неможливо пережити! У нас щодня землетрус. Це виходить, що я все своє життя будував будинок, щоб його ваговози розвалили? Якось спинив одного, кажу, не женіть так, у нас хати потріщали. А він: “А чого? Я тільки 59 тон везу”. Уявляєте? 59 тон, коли дорога там товщиною п’ять сантиметрів, не більше, – обурюється мешканець села Северинівки Михайло Корунець на прийомі у депутата Вінницької обласної ради від «Об’єднання «Самопоміч», заступника голови облради Ігоря Хміля. – Машини їдуть на великій швидкості центральною вулицею, а все навколо гудить і трясеться, хоча у нас стоїть знак “обмеження швидкості”.

Мешканці двох сіл зауважують, що активність руху вантажівок збільшується з настанням сутінок.

– Оце лише стемніє, і починають одна машина за одною їхати. Заснути неможливо, бо в хаті землетрус, – розповідає мешканець села Летківка Леонід Ніколайчук. – Наша дорога не пристосована до таких ваговозів. Цікаво, що раніше вони якоюсь іншою дорогою їхали, а з весни почали активно через наші села возити вантажі. В мене вже не тільки стіни, але й бетонна підмостка біля будинку і біля гаража лопати починає.

Після скарг на таку ситуацію селяни готові перекривати трасу вантажівкам і не пускати їх у села. Мовляв, вони у відчаї через постійний гуркіт і загрозу руйнації житла. Були пропозиції поставити кілька “лежачих поліцейських” уздовж дороги. Проте, на це сільська рада немає повноважень.

Не думаю, що встановлені правила не можна змінити, якщо вони перешкоджають людям, а не машинам. Тому готуємо звернення до відповідних уповноважених органів, — наголосив Ігор Хміль.

Депутат фракції «Самопоміч» у Вінницькій облраді Ігор Хміль розглядає усі можливі варіанти вирішення проблеми у цих селах. Від встановлення «лежачих поліцейських» до фото фіксації на цій ділянці дороги. Уже найближчим часом буде підготовлений також проект рішення, який спільно з усім депутатським корпусом має знайти вихід з ситуації, в якій опинилися жителі Тростянецького району.