Новини

2018-11-03

«Наш обов’язок – модернізувати всю Україну», ─ Роман Семенуха про вдалу транспортну реформу Вінниці

Із робочим візитом у Вінниці перебував народний депутат України, член парламентської фракції «Об`єднання «Самопоміч» Роман Семенуха.

Разом із головою Вінницької обласної організації «Об’єднання «Самопоміч» Ігорем Хмілем нардеп відвідав  КП «Вінницька Транспортна компанія».

Завдяки транспортній реформі, у Вінниці вдалось врегулювати відносини між приватними перевізниками та транспортною компанією. Щодня понад 400 тисяч вінничан перевозить Вінницька Транспортна компанія.

Депутати мали можливість подивитись,  як вінничани у звичайному ремонтному депо виготовляють модернізовані трамваї «ВінВеї» з низькопідлоговою секцією для людей із обмеженими можливостями та візків.

У розмові працівники Вінницької Транспортної компанії підняли питання виробництва матеріалів та запчастин для рухомого складу державними українськими підприємствами. Бо на сьогодні у Вінниці ці роботи виконуються лише на базі депо Транспортної компанії. На таке нардеп відповів: «Замовниками  цих послуг перед державою мають виступати безпосередньо муніципалітети».

Загалом Роман Семенуха висловив захоплення розвитком підприємства: «Я вражений Вінницькою Транспортною компанією, рівнем модернізації муніципального транспорту. Адже  маю змогу порівняти з іншими містами Можна говорити, що Вінниця вже є прикладом комфортного проживання за якістю, зручністю та розвитком муніципального транспорту.  Сподіваюсь, вінничани та жителі інших міст достойно оцінять переваги користування електронного квитка».

Роман Семенуха говорить, що впровадження електронного квитка в Україні дасть ще один великий поштовх до розвитку.  Бо можна буде економити до 30% коштів, аналізувати пасажирські потоки, скасовувати і створювати нові зупинки, змінювати інтервали руху, підлаштовувати транспорту під людину.

«І це дуже важливо,  — зауважив нардеп. — Зараз в Україні є внутрішній попит на модернізацію та виготовлення транспорту. Отже, є величезний внутрішній ринок. Аби на рівні уряду та парламенту запровадили б відповідну програму, то ми могли б виробляти таку техніку самі, а  держава із муніципалітетами була б замовником».

Роман Семенуха акцентував, у такий спосіб здешевіла б закупівля транспортної техніки. І що важливо – відбувся б запуск власного продукту і створення робочих місць для українців. Разом з тим знизилася б імпортозалежність.

Впровадження е-квитка у Вінниці заплановано на перший квартал 2019 року. Тож нардеп висловив сподівання, що вінничани оцінять якість і зручність такого кроку в розвитку інфраструктури. Нагадаємо, що Роман Семенуха є співавтором Закону про електронний квиток.

«Ми не можемо не враховувати відродження нашої промисловості. Це просто обов’язок  — модернізувати Україну, зокрема муніципальний транспорт, ─ зазначив Роман Семенуха. ─  Ситуація у багатьох містах з транспортом сумна. Необхідно оновлювати муніципальний транспорт. А за рахунок внутрішнього попиту країна могла б відновити виробничі потужності. Та це вже завдання кабміну. На сьогодні в них нема детального розуміння цього питання. Немає стратегії розвитку промисловості. Та ми маємо змогу відновити й модернізувати всю Україну. Це головне».

Про  забезпечення інвестиційної привабливості економіки України говорив  Ігор Хміль: «Необхідно створити комфортні умови для інвесторів. Підтримка розвитку інвестиційного клімату має бути пріоритетною. Бо інвестиції відіграють важливу роль не тільки у розвитку окремого підприємства, а й держави в цілому. Створення сприятливого інвестиційного клімату – першочергове завдання сьогодення. Як от, у Вінниці прикладом успішної практики співпраці іноземного інвестора із владою є Державне підприємство «Електричні системи», де створюються робочі місця із достойними зарплатами».