2018-05-15

«Ні!» виборам за законом Януковича: вінничани вийшли на підтримку Всеукраїнської акції

IMG_0645

«Ні — виборам за законом Януковича!» — акція на підтримку нового виборчого кодексу розпочалася у всіх обласних центрах України. Представники різних політичних сил та громадських організацій вимушені організовувати заходи із закликами продовжити роботу над відповідним законопроектом. Цей документ про вибори пройшов перше читання, але після внесення більше 4000 правок (426 із них від «Самопомочі») все зупинилося на стадії розгляду. Вже в 2019 році відбудуться чергові вибори і не можна допустити їх проведення за старим законом.

«Самопоміч» відкривала свої списки на всіх виборах – так само мають вчиняти й усі інші політичні сили. Закриті списки – це крок назад, до тоталітарного режиму. Ми проти закритих списків, каже депутат Вінницької обласної ради, голова Вінницької обласної організації ПП «Об’єднання «Самопоміч» Ігор Хміль:

«Старий закон Януковича — точно не в інтересах українців, а в інтересах політиків, які намагаються зберегти владу через схеми, фальсифікацію, а також підкуп виборців і гречку. Мажоритарка — це підкуп, маніпуляції, а потім закони в інтересах олігархів, а не людей, це змагання тих, хто більше роздасть гречки. Цю систему потрібно ламати, мажоритарної системи не має існувати взагалі. Ми маємо покласти край цій олігархічній виборчій системі».

До вінничан звернувся і депутат Вінницької обласної ради від «Самопомочі» Андрій Ковальов:

«Сьогодні ми разом з вами сказали рішуче «Ні!» закритим партійним спискам. Виборча реформа була однією з передвиборних обіцянок чинного Президента. Настав час виконувати обіцяне. Реформу гальмують тисячами непотрібних виправлень, усіляко відтягуючи час її прийняття. Парламентські довгожителі як вогню бояться чесних та прозорих виборів. Їх єдиний шанс залишитися при владі – корупційна мажоритарна система, закриті списки та відсутність вибору в українців. Але ми доб’ємося права вибирати! Ще одна вимога – зниження прохідного виборчого бар’єру до 4%, що дозволить молодим політичним силам прийняти участь в управлінні державою. Більшість тих, хто сьогодні підтримав нашу акцію – молодь. Молоде покоління розуміє, що за нинішньої виборчої системи Україна приречена на деградацію. Дякую кожному небайдужому до долі країни».

Головна зміна на даному етапі розвитку країни – Виборча реформа, зазначає Депутат Вінницької міської ради від «Самопомочі» Володимир Околіта:

«Перехід на пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками значно ускладнить підкуп виборців і зробить купівлю місць в списку безглуздою, адже ніхто не зможе гарантувати голоси виборців конкретній персоні».

Закликав скасувати виборчий закон Януковича та ухвалити Виборчий кодекс і депутат Вінницької міської ради від «Самопомочі» Олександр Зєрщиков:

«Ми повинні відійти від традиції, де панує мажоритарна система, де за корупційними схемами округи купуються. Ми бачимо, що по декілька років на одних і тих же округах не змінюються люди. Вибори мають проходити за відкритими списками, коли неможливо буде купити собі місця і своїм людям. Країна повинна змінюватися через нові обличчя у владі. Прогресивна молодь із зовсім іншою свідомістю, ніж у нинішніх привілейованих, повинна зайти у наступних виборах до Верховної Ради».

На Всеукраїнську акцію сьогодні під стінами облради прийшла понад сотня людей. Участь у мітингу на підтримку змін у виборчому законодавстві  взяли понад 70 активістів від «Самопомочі».