Новини

2018-08-03

Нові тарифи за стару воду

Вінницяоблводоканал планує підняти тарифи на свої послуги. Таку інформацію представили на відкритих громадських слуханнях. Однак вінничани обурені тим, що воду вживати неможливо, а ціни підвищувати хочуть.

Вінничани скаржаться на поганий запах, смак та колір – це органолептичні властивості води, які підтверджують, що вона дійсно питна. Абсолютна більшість не погоджується на нові тарифи, аж поки не покращиться вода.

«Говорити про підвищення тарифу на воду можна лише тоді, коли вона відповідатиме всім нормам та стане «питною». Поки що вінничани не повинні платити більше за неякісний продукт», – коментує Андрій Ковальов, депутат Вінницької обласної Ради.

Під час слухань обговорили декілька ключових завдань для підприємства. Перша проблема, яку необхідно вирішити – великі втрати води. Загальний водозабір за 2017 рік склав 33,11 мільйонів кубометрів, 41,25%(19,5 млн м3) втрачено, а на цю воду витрачають реагенти, електроенергію, час тощо. Тому перше завдання – зменшити втрати чистої води.

«Проблема досить не проста, але люди в будь-якому разі люди повинні отримувати якісну послугу. Втрата в мережах, яка в такому об’ємі закладена в тариф, не прийнятна», – наголошує Володимир Околіта, депутат Вінницької міської ради.

Далі йшла мова про якість «питної» води, яка вже декілька років поспіль не задовольняє вінничан. Андрій Ковальов запропонував скористуватися практиками інших підприємств і навів у приклад Київводоканал, який з 2019 року планує замінити реагенти на більш нові. Наразі у загальному користуванні хлор, альтернативні варіанти обробки води – використання діоксид хлору, який підходить для нинішньої інфраструктури очисних споруд Вінницяоблводоканалу. Друге завдання – знайти альтернативні методи очистки води, які допоможуть покращити її якість.

Ну і головне завдання – це вирішити проблему з річкою Південний Буг, яка є єдиним джерелом водопостачання. Поки річка гине, а ми не зберігаємо її – ми втрачаємо дорогоцінний час і вже через декілька років Вінниця взагалі може залишитися без води.