Новини

2016-12-26

«Об’єднання «Самопоміч» домоглася відмови від готівкових благодійних внесків

На 13-й сесії Вінницької обласної ради депутати підтримали проект рішення про заборону збирання з пацієнтів лікарень благодійних внесків в готівковій формі. Цей проект рішення був розроблений і зареєстрований депутатом від «Об’єднання «Самопоміч» Ігорем Хмілем, підтриманий профільною комісією облради (голова – Ярослав Хребтій ) та проголосований 52-а обласними депутатами.

Прийнятим проектом рішення кожний заклад охорони здоров’я, який перебуває у комунальній власності територіальних громад Вінницької області зобов’язаний протягом трьох місяців встановити термінал безготівкової сплати благодійних (добровільних) внесків, заборонити лікарям приймати кошти від пацієнтів готівкою і відповідно – значно поліпшити облік коштів, які йтимуть на забезпечення лікарень необхідним обладнанням,  препаратами тощо.

За словами Ігоря Хміля, сплата благодійних внесків так, як зараз це відбувається, наводить на думку про можливі чималі зловживання. «Як показала практика, передача готівкових коштів через персонал чи менеджера благодійної організації не убезпечує від зловживань та порушень від найнижчого рівня – коли медперсонал бере гроші і в квитанції може прописати одну суму, а на корінці зовсім іншу, до середнього рівня – коли головний лікар (адже найчастіше саме йому зносяться зібрані гроші) не обліковує всі гроші, або менеджера благодійного фонду, який може не донести певну кількість корінців, до найвищого рівня – коли керівник чи відповідальна особа благодійного фонду передає готівку в банк. Цей процес практично неконтрольований, що призводить до справедливих нарікань пацієнтів, які не змозі проконтролювати всі перераховані на користь медичного закладу кошти», – йдеться зокрема в пояснювальній записці про проекту рішення.

Як зазначив Ярослав Хребтій, використання благодійної допомоги цілком виправдане в умовах хронічного недофінансування соціальних, в тому числі медичної, галузей. Але пацієнти, здаючи гроші, хочуть чітко знати, що ці кошти пішли саме на утримання лікарні, а не в чиюсь кишеню.

Про це більш детально – дивіться відео з прес-конференції