Новини

2017-01-27

«Об’єднання «Самопоміч» запропонувала вихід з кризи «медичної реформи» області

Після того, як кількома районами Вінницької області пройшли позачергові сесії райрад та масові виступи проти спроектованого поділу області на три госпітальні округи, у сесійній залі Вінницької обласної ради зібрались депутати різних рівнів, керівники районних рад та райдержадміністрацій, представники громадськості. Представники районів, депутати обласної ради хотіли знати, чому з ними не радились, коли формували проекти поділу на округи, які критерії обиралися для визначення центру госпітального округу і намагалися зрозуміти механізми фінансування, який буде впроваджений після медичної реформи.

Депутат Вінницької обласної ради, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вадим Соляник як представник шаргородської громади, яка рішуче виступила проти можливих планів «оптимізації» їхньої лікарні, у своєму виступі закликав обласних депутатів призупинити такий хід реформи. Член фракції «Об’єднання «Самопоміч», голова постійної комісії Вінницької обласної ради з охорони здоров’я Ярослав Хребтій, у свою чергу, зазначив, що нинішню медицину треба лікувати, бо вона перебуває у критичному стані. Він запропонував створити робочу комісію, яка зі своїми напрацюваннями винесе питання реформи на обговорення обласної сесії.

Крім того, будь-яка реформа має супроводжуватися грунтовним інформуванням всіх людей, кого ця реформа стосується. А стосується вона всіх.

На нинішній час проект поділу Вінницької області на три госпітальні округи відкликаний з центральних органів влади для подальшого опрацювання. Отже, після бурхливих емоцій всі мають усвідомити одне: нинішня медицина смертельно хвора, її треба інтенсивно лікувати і залучати до цього фахових експертів, представників громад та лікарів.

Мед_03

Мед_01

 

Мед_04