Новини

2017-11-27

Олег Лаврик: «Об’єднані територіальні громади в наступному році будуть пограбованими»

Народний депутат України, заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Олег Лаврик у Вінниці провів зустріч зі своїми однопартійцями та взяв участь у програмі місцевого телеканалу, де розповідав про процеси реформи децентралізації.

Об’їздивши вже чимало регіонів, Олег Лаврик ділиться своїми спостереженнями впровадження реформи децентралізації в країні. Він вважає, що уряд “вбиває” реформу децентралізації, лише сильні громади матимуть шанс на порятунок.

«Я пригадую бюджет у 2015-му році, коли його приймали в грудні. І пам’ятаю 2016-й рік, коли громади отримали значні кошти для розвитку. Те, що відбувається з бюджетом 2017-го та майбутнього 2018-го – це не децентралізація, а навпаки узурпація у фінансовій частині. І зараз під великим сумнівом стоїть самодостатність громад після об’єднання.

Оцінивши всі статті витрат бюджету 2018, бачимо, що об’єднані територіальні громади в наступному році будуть пограбованими. Вони не матимуть можливості забезпечити свою поточну діяльність», – коментує народний депутат від «Самопомочі» Олег Лаврик.

Аби не допустити в громадах , які об’єдналися,  такий жалюгідний сценарій, «Самопоміч» пропонує створити агломерати навколо міст, зменшити фінансове навантаження на бізнес та відмінити податок на прибуток. Щодо останнього, «Самопоміч» пропонує натомість застосувати податок на виведений капітал.

Повне інтерв’ю Олега Лаврика про це та медичну реформу – за посиланням: