Новини

2019-06-20

Тетяна Острікова: «Через схеми на митниці бюджет втрачає щонайменше 100 млрд грн на рік»

«В Україні сьогодні ніхто у виконавчій владі системно не займається питаннями митної справи. Через це державний бюджет щороку втрачає сотні мільярдів гривень», – наголошує депутат «Самопомочі» Тетяна Острікова. Якби ці гроші залучити в бюджет, то можна буде і тарифи знизити, і нові лікарні побудувати, і якісні дороги. А зараз цей ресурс існує паралельно до бюджету,  в конкретних кишенях тіньовиків.

«Для зміни ситуації рішення є, треба лише політична воля його реалізовувати», – каже Острікова.

  1. Потрібно побудувати сильну митну адміністрацію. «Але сьогодні конкурс заблокований за позовом депутата від БПП. І одна людина фактично тримає в заручниках створення цілої інституції».
  2. Закон про спільний режим транзиту між Україною і країнами ЄС і ЄАВТ. «Це припинить частину схем на митниці, адже ми будемо мати єдиний електронний документ руху товарів від складу відправника за кордоном до складу отримувача в Україні. І найголовніше – ми матимемо доступ до автоматизованого обміну даними з країнами ЄС, матимемо інформацію про ті товари, які ідуть до нас. Саме цей закон є запорукою того, що ми почнемо приєднуватися до спільного митного простору з ЄС».
  3. Налагодження автоматизованого обміну інформацією. «Але з ким в іноземних країнах обмінюватися даними про товари і митну вартість, якщо в Україні немає митної адміністрації?»

Острікова закликає уряд розблокувати створення митної адміністрації і боротися за повернення коштів у бюджет системно, а не точково.