2018-04-25

«Підтримайте право голосу та інші права переселенців», – Олег Ткаченко

vpo

У Вінниці громадські організації ініціювали обговорення теми виборчих та інших прав внутрішньо переміщених осіб разом з депутатами Вінницької міської ради. У дискусії взяли участь близько 30 осіб. Депутатську фракцію «Самопоміч» міської ради в обговоренні представляв Олег Ткаченко.

За офіційними даними, станом на сьогодні у Вінницькій області проживає близько 12 тис. переселенців. Через неврегульованість українського законодавства, вони, а також інші внутрішньо переміщені особи в Україні, чисельність яких становить близько 4% дорослого населення, четвертий рік не можуть скористатися одним із базових конституційних прав громадянина. Зокрема, вони залишаються без права голосу на місцевих виборах та в одномандатних округах на виборах до Верховної Ради.

Учасники дискусії прийняли два документи й підтвердили їх власними підписами. Це – Звернення до депутатів Вінницької міської ради та депутатів Вінницької обласної ради з проханням направити до депутатів Верховної Ради звернення щодо необхідності невідкладного розгляду Проекту Закону №6240 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян)”.

Депутат Вінницької міської ради Олег Ткаченко прийняв звернення й пообіцяв зробити термінове депутатське подання щодо обговорення та прийняття у міськраді відповідного звернення до Верховної ради.

Окрім цього учасники круглого столу обговорили й підписали Звернення до депутатського корпусу вінницьких органів самоврядування щодо сприяння вирішення житлових питань переселенців та створення робочої групи для розробки практичних механізмів.