Новини

2018-10-24

Підвищення ціни на газ – неприпустиме!

Фракція Об’єднання «Самопоміч» у Вінницькій обласній раді вимагає скасувати урядове рішення про підвищення на 23,5% ціни на газ для населення. Для недопущення подальшого обкрадання гаманців українців підготовлений текст звернення до Президента України, Кабінету Міністрів і НКРЄКП скасувати нещодавнє рішення уряду.

«У 2016 році людям суттєво збільшили ціну на газ. Тоді і зараз це мотивувалося необхідністю підвищити енергонезалежність країни. Що маємо за цих три роки? Варто згадати випадок про залежність від газової голки Газпрому в березні 2018 року, коли скасували заняття в школах, перевели на спецрежим об’єкти соціальної інфраструктури, а українців закликали «прикрутити» газ для економії. Ніяких надійних поставок газу не сталося, багато містян в різних куточках країни потерпали від раптових відключень газу: столиця вже півроку без гарячої води, котельні по містах припиняли роботу в розпал морозів і холодів. Вже зараз у Краматорську призупинили запуск теплопостачання через відсутність газу. А що вже казати про жителів сіл, пенсіонерів, у яких газовий котел «з’їдає» майже всі доходи», – прокоментував ситуацію голова Вінницької обласної організації «Об’єднання «Самопоміч» Ігор Хміль.

Ще влітку за поданням голови фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вадима Соляника депутати облради звернулися до Прем’єр-міністра України Гройсмана В. Б. з вимогою змінити методику ціноутворення на газ на основі собівартості видобутку власного українського газу, а не віртуального хабу Німеччини та вартість незрозумілого транспортування. Відповіді на це звернення депутатського корпусу області – жодної. Неодноразово постійна комісія Вінницької обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження на чолі з партійцем «Об’єднання «Самопоміч» Андрієм Ковальовим  блокувала ініціативи про підвищення тарифів на теплопостачання для мешканців області, вважаючи їх неприпустимими і непродуманими.

«Штучне затягування українців у бідність, коли всі доходи витрачаються на оплату газу та інших комунальних платежів – абсолютно неприпустиме, – зазначив Ігор Хміль. – Тому ми звертаємося до Президента, Уряду та Національного регулятора – негайно скасувати рішення уряду про підвищення вартості газу для населення, провести позачергове засідання Парламенту для ретельного вивчення ситуації з цінами на газ, і не робити українців заручниками апетитів облгазів на початку опалювального сезону».

44661604_2202157589797295_8120829377643544576_n