Новини

2017-10-27

Право на чесний тариф

Віднедавна тарифи на послуги теплопостачання для частини вінничан стали найвищими в Україні. Не пощастило тим помешканням, які обслуговує КП «Вінницяоблтеплоенерго». Саме це підприємство нещодавно підвищило тариф на свої послуги.

У Вінницькій обласній раді працюють над проектом рішення щодо створення Наглядової ради для облтеплоенерго. Необхідність Наглядової ради постала після різкого зростання ціни на тепло від цього теплопостачальника.

Депутат обласної ради фракції «Об’єднання «Самопоміч», голова комісії з питань ЖКГ, енергоефективності та енергозбереження Андрій Ковальов розкритикував підвищення тарифів для населення та бюджетних установ й розробив проект рішення, де ініціює створення Наглядової ради.
«Інші теплокомуненерго по всій Україні працюють за набагато нижчими тарифами – зокрема і вінницьке «міськтеплоенерго», – каже Андрій Ковальов.

Однак проект рішення з приводу Наглядових рад має дуже великий спротив з боку департаментів та керівника самого КП «Вінницяоблтеплоенерго», адже тут мається на меті досягнути прозорого механізму розподілу коштів, надання фінансових звітів, проведення аудиту комунальних підприємств, у тому числі і контроль за складовими тарифу.

Директор підприємства Валерій Довбанюк під час сесійного засідання на питання Андрія Ковальова, чому всі інші теплокомуненерго в Україні працюють за значно нижчим тарифом, відповідає:

«Люди – не проти, це по-перше, по-друге – ми опублікували свою структуру тарифу на сайті облради і в газеті “Вінниччина”. Минуло 15 днів, і жодного зауваження!»

На думку автора проекту, депутата від «Самопомочі» Андрія Ковальова, крок до створення Наглядових рад надасть можливість знизити тарифи.

«Створюючи Наглядову раду для КП «Вінницяоблтеплоенерго» ми даємо можливість створити Наглядову раду для будь-якого іншого комунального підприємства Вінницької обласної ради», – коментує Андрій Ковальов, автор проекту рішення про Наглядові ради.

 

Ця рада має складатися з 6-12 осіб. В запропонованому проекті рішення склад Наглядової ради мають представляти:

1/3 – замовники;
1/3 – представники депутатського корпусу Вінницької обласної ради;
1/3 – працівники громадськості.

Для того, щоб зменшити навантаження на бюджет області, члени ради будуть виконувати свої обов’язки на громадських засадах і безоплатно.

Нагадаємо, що нові тарифи обласна рада затвердила 28 вересня. «За» проголосували 45 депутатів із 58 присутніх, 7 утримались, 6 депутатів, включаючи фракцію «Самопоміч», не голосували. За новими тарифами ціна на теплоенергію від «Облтеплоенерго» для населення зросла до 1586,66 гривні за гігакалорію (на 7%) і для бюджетних установ до 1868,05 гривні (на 16,8%).

DSC_0521

 

Основними принципами діяльності Наглядової ради є:

– Максимальна відкритість у прийнятті рішень

– Прозорість діяльності

– Неупередженість і рівноправність членів Наглядової ради

– Розмежування прав, повноважень і відповідальності між Наглядовою радою та керівником КП «Вінницяоблтеплоенерго»