Новини

2018-01-31

Проблеми жителів Тростянецького району вислуховував Ігор Хміль

Голова Вінницького обласного осередку «Об’єднання «Самопоміч», заступник голови обласної ради Ігор Хміль провів особистий виїзний прийом громадян на Тростянеччині – у невеликому селі Демидівці та у приміщенні районної ради, під час якого розглянув понад 35 колективних та особистих звернень.

Зокрема, під час спілкування Демидівський сільський голова Любов Марущак розповіла, що громада села вирішила брати участь у процесі об’єднання і приєднатися до Тростянця. Загалом тут нараховується 640 мешканців, але фактично проживає лише 493. У минулому році бюджет складав 720 тис. грн, цього року – трохи більше. За словами очільника громади, після закриття місцевої школи, через зменшення кількості учнів, проблемним стало питання, в зв’язку з відмовою її колишнього керівництва передавати шкільне майно на баланс сільської ради. Наразі у Демидівці створено навчально-виховний комплекс, який відвідують 16 дітей шкільного та дошкільного віку. У новоствореному НВК зроблено ремонт, але для якісного виховного та навчального процесу дітей потрібно ще багато.

Допомогти у покращенні матеріально-технічної бази цього закладу також під час прийому попросила директор НВК Тетяна Петрівна Слободянюк.

Із зверненням щодо придбання багатофункціонального принтера прийшла на прийом бібліотекар Світлана Ременюк. Вислухавши жінку, окрім вирішення цього питання, Ігор Вікторович пообіцяв поповнити бібліотечний фонд новими книгами.

Прихожани сільського Свято-Покровського храму також просили надати фінансову допомогу для облаштування церкви.

– Потрібно віддати належне сільському голові Любові Василівні, адже, завдяки її активності та жителів Демидівки, громада стала переможцем 14 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, і зроблено ремонт у приміщенні дитячого садочка, – зазначив Ігор Хміль. – Видно, що люди живуть інтересами свого села і дбають про нього. Під час зустрічі домовилися про кілька спільних проектів.

На прийом до заступника голови обласної Ради також прийшли жительки Демидівки, які утримують у своєму господарстві по кілька корів і живуть, завдяки прибутку від здачі молока. За їхніми словами, найболючішою для них стала звістка про заборону прийому молока від населення, в зв’язку із встановленням нових стандартів (ДСТУ), які мають набрати чинності вже з 1 липня цього року. В результаті бесіди домовилися про спільний екологічний проект.

Ще одним проблемним питанням для мешканців стало питання приватизації присадибних земельних ділянок. Так, у ході прийому Григорій Притуляк розповів, що він та багато інших сімей вже роками не можуть отримати документи про право власності на землю, виготовленням яких займається ПП «Земельний центр» у м. Козятині. Люди проплатили кошти, але питання не вирішується.

Ігор Вікторович порадив написати колективне звернення за підписами усіх скаржників для його направлення та розгляду відповідними органами.

Після завершення прийому у Демидівці заступник голови обласної Ради провів прийом громадян у Тростянецькій районній раді. Зокрема, розглянув більше 25 заяв щодо надання матеріальної допомоги. Окрім цього, жителі Тростянця та навколишніх сіл зверталися із питаннями щодо перерахування пенсії, надання жила, придбання форми для гравців районної футбольної команди «Нива», яка бере участь у чемпіонатах області.

– Люди, як правило, звертаються за допомогою для лікування. Були питання про пільгове кредитування для придбання житла, нарахування пенсій учасникам бойових дій. Традиційно спілкувався з батьками хворих діток, яким надається першочергова допомога. Вирішенням окремих питань буде займатися мій благодійний фонд «Добродар», інші перебуватимуть на особистому контролі, відповідно до моїх повноважень, – підсумував Ігор Хміль.

За матеріалами прес-служби Вінницької обласної Ради.

8560d3d1c54f1c65595894064dc36a6a b48634d97d18d9531388362c11e6e3d3 fa09dc15046dfcfaf0c5d7dfd42111a3 IMG_3455 IMG_3461 IMG_3463 IMG_3464 IMG_3465 IMG_3467 IMG_3478