Новини

2017-07-27

«Питання з автомобілями на закордонній реєстрації потрібно якнайшвидше вирішувати, в позитивному чи негативному ключі для їхніх власників» – Сергій Стаднік

27 липня відбулось чергове засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм. У роботі комісії взяв участь депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Сергій Стаднік. Було розглянуто більше десятка фінансових питань.

Одним із перших розглянули питання від активістів «Дорожнього контролю» та власників іномарок на закордонній реєстрації. Це стосується питання законодавчого врегулювання функціонування ринку вживаних імпортних автомобілів у нашій державі.

Питання викликало жваву дискусію, адже одні проти того, щоб дозволити таким автівкам узаконено пересуватись на українських дорогах, інші  – за. Останні пояснюють свою позицію тим, що більшість українців не спроможні купувати якісні автомобілі в Україні, а ось «пригнати» за доступну ціну гарне авто з сусідньої європейської країни – вигідно. Та розмитнити цей автомобіль за українськими законами вартуватиме власнику чи не ціну цієї автівки. Тому й просять активісти допомоги у влади допомогти українцям вільно користуватися машинами з «європейською» реєстрацією.

Сергій Стаднік висловив позицію фракції «Об’єднання «Самопоміч» з цього питання: «Щоб не було політизації цього питання, ми вважаємо, що питання з такими автомобілями потрібно вирішувати в позитивному чи негативному ключі для їхніх власників, бо кількість таких машин лише зростає. Тож, перед нами і Парламентом стоїть питання врегулювання усіх механізмів перетину кордону та експлуатації в Україні цих автівок на законодавчому рівні».

За результатами розгляду комісія підтримала відповідний проект рішення та рекомендує голові обласної Ради внести його на розгляд чергової сесії.

Одним з ключових питань також стало погодження розпорядження голови облдержадміністрації ,,Про внесення змін до обласного бюджету на 2017 рік”. Цим розпорядженням, серед іншого, передбачається збільшення асигнувань по програмі ,,Власний дім”, виділення 2 млн.грн. для надання пільгових довгострокових кредитів учасникам АТО, які потребують покращення соціально-побутових умов за програмою «Доступне житло». Це питання присутні підтримали.

Неодноразово депутатом обласної ради фракції «Об’єднання «Самопоміч» Євгеном Власюком підіймалось питання забезпечити село Соболівку Теплицького району автобусом. Комісія більшістю погодилась виділити кошти для закупівлі громадського транспорту для Соболівки.

20170727_101936  20170727_102956  Стаднік