Новини

2018-02-08

Разом – сила: колективний імунітет від хвороб

Активісти «Об’єднання «Самопоміч» Тростянецького району виступили ініціаторами зустрічі мешканців селища з лікарем сімейної медицини Людмилою Чорномаз. Мова йшла про важливість вакцинації, як єдиного способу вберегтися від небезпечних хвороб, спалахи яких турбують всіх українців. Нагадаємо, зараз досить критична ситуація складалася із захворюванням на кір по країні.

За 2017 рік в Україні зафіксували 4782 випадки захворювання на кір. Найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській області – 1344, Одеській – 1256 та Закарпатській – 637. П’ятеро людей в Одеській області померли, з них троє діток. Уже в січні 2018 року в Одеській області померла ще одна дитина.

У Тростянецькому районі, за словами Людмили Чорномаз, стан по вакцинації такий: щепленнями від кору охоплено більше 95% дітей. Це дуже добрий показник, який дає право говорити про колективний імунітет.

А от що стосується вакцинації від дифтерії, про потенційну загрозу спалаху якої МОЗ повідомив ще в кінці січня, то ситуація дещо проблемніша. Враховуючи більшу кількість вікових груп, що підлягають щепленню, велику кількість відмов батьків та перебої з поставками вакцини, щепленнями охоплено біля 75 % населення району. Це тривожна цифра, тож Людмила Чорномаз закликала батьків вчасно потурбуватися про здоров’я своїх дітей та не зволікати із прийняттям рішення про проведення щеплення. Усі необхідні процедури можна пройти на базі Тростянецької центральної районної лікарні.

IMG_3512+  3 IMG_3492